Oddaj Chwałę Bohaterom

"Jeśli zapomnę o Nich- Ty Boże na niebie zapomnij o mnie”

Rozpoczęliśmy przygotowania kolejnej, już IX edycji naszej akcji pod nazwą Oddaj Chwałę Bohaterom. W tym roku organizujemy tę akcję przy wsparciu Stowarzyszenia Kibiców Zjednoczona Korona .

Od 9 lat regularnie dbamy o groby tych którzy poświęcili swoje życie dla ojczyzny. Ale choć stan cmentarzy naszych bohaterów z roku na rok ulega znacznej poprawie, wciąż bardzo dużo jest jeszcze do zrobienia.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tegorocznej edycji naszej akcji. Dołączyć można poprzez uczestnictwo w zbiórce zniczy które można zostawić w ośrodku Kibica Razem w Kielcach przy ulicy Szkolna 5 oraz w Sklepie Kibiców Korony Kielce, D3G – Fan Storę, przy ulicy Warszawskiej 5.

Zebrane znicze wspólnie zapalimy 1 listopada o godzinie 17:00 na Cmentarzu Starym w Kielcach.

Tegoroczną edycję akcji  Oddaj Chwałę Bohaterom prowadzimy pod hasłem: “Jeśli zapomnę o Nich- Ty Boże na niebie zapomnij o mnie”. Powyższe motto zaczerpnęliśmy z dzieła Adama Mickiewicza, ,,Dziady” Część III.

Coraz więcej Kielczan pamięta o bohaterach i ich grobach. Ale część z nich nadal jest zapomniana.  W tegorocznej edycji zachęcamy aby odwiedzić przede wszystkim Cmentarz Stary i posprzątać groby oznaczone biało-czerwoną szarfą.

Gdyby ktoś posiadał informację o grobach zasłużonych które nie zostały oznaczone, albo posiadał ich życiorys -prosimy o kontakt. Zachęcamy również aby odwiedzić cmentarz który jest najbliżej Was, wysłać nam zdjęcia i życiorysy bohaterów, a my pomożemy w oznaczeniu grobu.

Co możesz zrobić?

  • posprzątać groby bohaterów do 30 października i wysłać nam zdjęcie
  • wziąć udział w finale sprzątania 28-29-30 10.2023 Będziemy od 12:00 do 17:00 sprzątali groby na Cmentarzu Partyzanckim i Starym
  • wziąć udział w zbiórce zniczy
  • 1 listopada przyjść na finał akcji i zapalić z nami znicze. Jak zawsze widzimy się o 17:00 przy bramie Cmentarza Partyzanckiego.

Jeśli nie Ty to kto?

Dziękujemy naszym patronom medialnym za włączenie się w IX edycję akcje Oddaj Chwałę Bohaterom.
Grupa Medialna Gruszka
Radio Kielce

Udostepnij na Facebook
Dodaj na Twitter
Kim jest nowy prezydent Argentyny

Javier nie jest zwolennikiem narkotyków, nazywa to samobójstwem, tylko raz palił marihuanę i pamięta, że dużo się śmiał. Cytując fragmenty z Biblii sądzi, że państwo jest wymysłem diabła. Wyznał, że jeśli miałby wybierać między państwem a mafią, wybrałby mafię.Czytaj więcej ..

Ameryka i Święto Dziękczynienia…

Święto Dziękczynienia, to najbardziej amerykańskie ze wszystkich świąt obchodzonych w tym kraju. To święto kultywujące więzi rodzinne, okazja do ogniskowania bliskości i wspólnej refleksji nad minionym rokiem i do podziękowania Bogu za otrzymane dary.Czytaj więcej ..

Kim jest Mike Johnson?

Po 3 tygodniach niesmacznych przepychanek pozycję spikera Kongresu USA objął skromny, uczciwy i uśmiechnięty człowiek. Wywołał szok i panikę kiedy w inauguracyjnym przemówieniu podziękował Bogu wyznając głęboką wiarę.Czytaj więcej ..

W tył zwrot

U zarania dziejów człowiek rozumny sformułował trzy zasady, do których podążał: dobroć, prawda i piękno. Z nimi utożsamiał Pana Boga, a z ich przeciwieństwami szatana.
Z postulatu dobroci wzięła się moralność, a ta z kolei dała początek prawu. Czytaj więcej ..

© 2023 Copyright: Grupa Medialna Gruszka

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments