Polskie wybory

chwila refleksji bez uprzedzeń

Jak kiedyś serial „Polskie Drogi” prezentował zbiorowy wysiłek Polaków i próbę ocalenia tego co narodowe, tak dziś, nowym serialem mógłby stać się ten, pod roboczą nazwą „Polskie Wybory”. Zachęcam do chwili refleksji w szerokim kontekście, także historycznym. 

W okresie kampanii wyborczej Polacy stoją przed nie lada wyzwaniem. O zagrożeniach dla państwa mówi Kościół, ale także Ziemkiewicz i Gruszka. Polskie wybory w dobie kampanii wyborczej, to wybory między  realizacją interesu narodowego albo unijnego. Czy niemieckiego? Pozostawiam dyskrecji czytelnika.

Narracja patriotyczna ma w Polsce wielu zwolenników Zjednoczonej Prawicy. Stąd niemal 40% dla jej poparcia. I trudno nie zgodzić się z tą narracją, bo analiza rządow Donalda Tuska i jego poprzedników, którzy w sposób oczywisty realizowali antypolskie interesy jest zbyt znaczącą, by ją tu lekceważyć. Serial „Reset”, oparty na dokumentach Rachonia i Cenckiewicza nie pozostawia tu złudzeń.

Sprzedajnych interesów Tuska są przykłady. Od wyprzedaży majątków narodowych w postaci Stoczni Gdańskiej, czy dzikiej prywatyzacji w Warszawie, która dorobiła się swojej własnej Komisji Weryfikacyjnej, przez sprzedanie Telekomunikacji Polskiej firmie Orange, aż do sprzedania dochodzenia w sprawie smoleńskej za darmo we wrogie nam ręce.

Cenckiewicz mówi bez ogródek: to antypolskie działanie formacji Tuska. Czy polskie drogi kiedyś, a polskie wybory dzisiaj są tożsame? Jakich argumentów może dziś użyć wyborca Tuska, by uzasadnić swój wybór wobec tak ewidentnego wpływu obcych agentur na tego ostatniego?

Premier Morawiecki słusznie wspomina o tysiącu spółek wyprzedaych za 57 mld. zł. obcym, czy o “demontażu” środków z OFE za czasów administracji Tuska. Nie jestem zwolennikiem Morawieckiego ale trudno polemizować z faktami. 

Źródło: Portal ARiMR.

Zdumiewa fakt, że Tusk, stoi na czele drugiej pod względem sondażowym siły politycznej, która próbuje sięgać dziś po władzę. Kim są jego zwolennicy w obliczu faktów „Resetu”? 

Niegdyś „Polskie Drogi”, to dziś „Polskie Wybory”. Bo o interes państwa tu chodzi. Ale obóz władzy nie mówi nam dziś wszystkiego. Owszem, wspomina, że istotnym elementem jest przede wszystkim suwerenność i obrona przed prywatyzacją, ochrona przed zewnętrznymi wpływami unijnymi. Ale mówi także, że na rok 2024 planowane wydatki na bezpieczeństwo i obronność to ponad 158 mld złotych, na bezpieczeństwo społeczne, tarcze, osłony programy socjalne to 137 mld. złotych, na ochronę zdrowia to ponad 190 mld. złotych – w sumie to kwota ponad 485 mld. zl. na te 3 filary. Jak chce to osiągnąć? Nie mówi. 

Dziś, dochody do budżetu państwa to planowane 683,6 mld. zł. Jednak w tle wciąż wiszą fundusze widma, które, są poza sferą budżetową. O tym Morawiecki na konwencji w Końskich nie mówi. Fundusz przeciwdziałania Covid-19, to na obecną chwilę około to 166 mld. zł. nie uwzględnionych w budżecie pieniedzy. A co z Funduszem Celowym powołanym by sfinansować pomoc obywatelom Ukrainy? Sam rok 2022, razem z wartością wsparcia militarnego to około 58 mld. zł. A co z Polskim Funduszem Rozwoju? O tym rządowi oficjele rozmawiać nie chcą. Skąd wezmą pieniądze? 

Oficjalnie rząd szuka pieniędzy a państwo zawsze znajdzie kogoś, kto pieniądze pożyczy. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że głownym pożyczkodawcą dla Polski jest Europejski Bank Inwestycyjny. Wpływy międzynarodowych graczy finansjery w Polsce rosną i propaganda serwowana w mediach publicznych nie jest w stanie przykryć tego faktu.

Źródło: ARiMR portal.

Dobrym tego przykładem może być ostatni zakup wydawcy “Rzeczpospolitej” przez George Sorosa, który to nie pozostawia żadnych wątpliwości. Na dwa miesiące przed wyborami do Sejmu i Senatu ma zagwarantować polityczny wpływ w kraju. Kolejnym przykładem jest wpływ na wolność słowa w szerokopojętych mediach. międzynarodowych organizacji takich jak ONZ. Pod przykrywką walki z mową nienawiści i walki z fake newsami planuje się wprowadzić cenzurę. Rząd Morawieckiego a tym bardziej Kaczyński na konwencji w Końskich, niewiele o tym mówi. A warto powiedzieć w tym miejscu, że taką informację wystosowala przez podsekretarza 

 

generalnego ONZ ds. globalnej komunikacji Melissa Fleming w dniu 23 lutego 2023 r. 

Trwają pracę nad wdrożeniem do polskiego porządku prawnego Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2022/2065 z dnia 19 października 2022 r. w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz zmiany dyrektywy 2000/31/WE (akt o usługach cyfrowych – dalej DSA). W tym celu m.in.został złożony wniosek o wpis do wykazu prac Rady Ministrów. Toczą się również nieformalne konsultacje z resortami pod kątem potencjalnego wpływu DSA na przepisy krajowe. Przepisy rozporządzenia będą stosowane od 17 lutego 2024 r. oraz będą miały bezpośredni skutek”. – kwituje podpisem cyfrowym Centrum Informacyjne Rządu, w osobie zastępcy dyrektora Marta Michalska.

Polskie Drogi” z przeszłości, są dziś polskimi wyborami teraźniejszości. Politycy dominujących dziś partii, pełnią wobec nas rolę służebną i warto by o tym pamiętali. Jak lekarze w przychodni czy urzędnicy w powiecie. Ci ludzie nie wyświadczają nam przysługi. Polskie wybory to dziś nowy scenariusz do napisania. Miejmy nadzieję, że nie będzie za późno na jego realizację. 

Udostepnij na Facebook
Dodaj na Twitter
Rzeczypospolita jak jej młodzieży chowanie

Posiedzenie trwało trzy i pół godziny i było doskonałą ilustracją głębokiego podziału elit politycznych w kraju nawet w sferze tak istotnej jak wychowanie młodzieży. Po wyjściu z sali komisji pozostaje wrażenie niezałatwionych spraw i przypadkowości ludzi w sferze nad wymiar ważnej. Nie było bowiem ani dyskusji ani też rzetelnej możliwości

Minister zrobił swoje

Nieoczekiwana “zmiana miejsc”, jak w filmie Landisa przynosi z punktu widzenia resortu nieoczekiwane skutki. Niedzielski odchodzi bezkarnie, i jak w większości przypadków bez jakiejkolwiek odpowiedzialności za wyrządzone szkody.Czytaj więcej ..

Agencja

Chociaż temat Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nie wydaje się być zbyt nośny warto pochylić się nad działaniami tej agencji przynajmniej z dwóch powodów: pierwszy, by zilustrować jak w mocy prawa marnować państwowe pieniądze, drugi, by sprowokować NIK do działania.Czytaj więcej ..

© 2023 Copyright: Grupa Medialna Gruszka

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments