Dla nas ważna jest cała Polska..

będziemy współpracować z każdym..

Gruszka: Dokonał Pan czegoś raczej wyjątkowego na polskiej scenie politycznej. Ponad 80 organizacji próbowało zarejestrować się w Państwowej Komisji Wyborcze, na zbliżające się wybory, udało się tylko sześciu największym formacjom politycznym oraz założonej przez Pana partii – Polska Jest Jedna. Skąd bierze się tak wielka popularność partii zdobyta w tak krótkim czasie?

Rafał Piech: Myślę, że trzeba sięgnąć do początków, czyli do 25 września 2021. To początek formacji Polska Jest Jedna, ale istotą jej działania była wtedy walka z segregacją, z przymusami związanymi z Covid. Nie była to jeszcze partia polityczna, raczej ruch społeczny. Do tego wtedy chcieliśmy się ograniczyć. Ale w perspektywie następnych kilku miesięcy, zainteresowanie organizacją było duże,. Ludzie pisali do nas, dzwonili, przychodzili na spotkania i mówili, że jest potrzeba czegoś nowego, czegoś “czystego”, nowej, czystej partii propolskiej na scenie politycznej. Ludzie uważali, że takiej partii na scenie politycznej nie ma a to z czym mają do czynienia jest takie zakłamane, zmanipulowane.

Gruszka: I wtedy powstał pomysł, żeby stworzyć partię polityczną? Na bazie ruchu Polska Jest Jedna?

Rafał Piech: Tak, spotkaliśmy się z liderami ze wszystkich regionów. Zrobiliśmy taka burzę mózgów. Nie podejmowałem decyzji sam, pytałem raczej innych jakie mają odczucia. A proszę pamiętać, że mamy ludzi, którzy nigdy wcześniej nie działali w polityce. I to jest fenomen tej partii. Wielki atut myślę, bo wiemy kim są rasowi politycy po-okrągłostołowi i co sobą reprezentują. Myślę, że to jest naszą siła. To są ludzie wielkich wartości na które stawiamy czyli Bóg, Rodzina, Ojczyzna. I podjęliśmy decyzję, że rejestrujemy partię polityczną.

Przewodniczący partii Polska Jest Jedna, Rafał Piech, Kielce 23 wrzesnia 2023

Gruszka: Jak długo trwał ten proces?

Rafał Piech: Proces rejestracji trwał dwa i pół miesiąca. Ruszyliśmy, już jako partia polityczna w marcu bieżącego roku – to trzeba zaznaczyć. W ciągu sześciu miesięcy zbudowaliśmy nową partię polityczną która ma swój statut, program, stronę internetową i struktury w całej Polsce.

Gruszka: Jakie jest najważniejsze przesłanie partii politycznej Polska Jest Jedna? Jakie jest jej zadanie na polskiej scenie politycznej?

Rafał Piech: Naszym celem jest odsunięcie z polskiej sceny politycznej tych, którzy tak naprawdę niszczą dziś Polskę.  Niszczą naszą gospodarkę, niszczą naszą przedsiębiorczość, niszczą rolnictwo, górnictwo. 

Zobrazuje przykladem: Polska ma największe złoża węgla w Europie, 80% złóż węglowych w Europie należy do Polski. To jest czane złoto. Prąd który zużywamy, w 80 procentach pochodzi z przetwarzania węgla, a my niszczymy nasze górnictwo.  Od 30 lat przekazywano nam przez media, ekspertów, polityków, ministrów, że cały świat odchodzi od węgla, że to jest jest nieopłacalne, że to już inne technologie i inne surowce. Dziś okazuje się, że było to kłamstwo, że przez 30 lat nas okłamywano. Polska, mając najwięcej złóż węgla likwiduje swoje górnictwo a Niemcy, które są liderem Unii Europejskiej z roku na rok zwiększają swoje wydobycie, budują nowe kopalnie. Tak samo robią Chiny, Stany Zjednoczone czy Rosja.

Naszym celem jest wspieranie polskiego przedsiębiorcy, nie chcemy by polski przedsiębiorca był traktowany jak przestępca jak to ma miejsce dzisiaj. Wprowadzimy ulgi dla przedsiębiorców, dobre rozwiązania podatkowe, damy im swobodę działania, chcemy im zagwarantować  tanią energię poprzez postawienie na polskie górnictwo, tak jak to robią inne państwa europejskie.

Naszym kolejnym celem jest danie pełnej swobody działania polskiemu rolnictwu. To co zrobiły rządy w Polsce po 1989 roku, a szczególnie ten, który rozłożył całkowicie polskie rolnictwo czyli pozwolił na coś, na co nie pozwalają inne państwa Unii Europejskiej, czyli napływ taniego produktu, niezbadanego, niskiej jakości z Ukrainy, o 30-40% tańszego z racji tego, że producenci Ukrainy nie muszą spełniać unijnych norm, bo nie są państwem członkowskim Unii. Musimy odwrócić ten wektor i wprowadzić zupełnie inną politykę rolną.

Gruszka: Gdzie na scenie politycznej pozycjonuje się partia Polska Jest Jedna?

Rafał Piech: Jesteśmy bardzo mocno po prawej stronie politycznego spectrum. Polska Jest Jedna to partia czysto propolska, partia prawicowa, która stawia na te najwyższe wartości: Bóg, Rodzina, Ojczyzna. Jesteśmy za bezwzględna ochroną życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Jesteśmy również za wprowadzeniem demokracji bezpośredniej, jesteśmy za wprowadzeniem zapisu do Konstytucji, że złoża naturalne Polski są własnością narodu. Jesteśmy także za wprowadzeniem zapisu, że zagwarantowana jest w naszym kraju gotówką. Wiemy doskonale, że świat chce całkowicie odejść od gotówki i zastąpić ją walutą cyfrową. W Szwecji do końca roku zostanie zlikwidowana gotówka. O takich rzeczach rodacy muszą wiedzieć, a dzisiaj nie mają świadomości co się dzieje.

Rafal Piech, fot: Facebook

Gruszka: Jaki jest stosunek partii do członkostwa Polski w Unii Europejskiej?

Rafał Piech: Powtarzam to zawsze, że Polska jako państwo musi współpracować, musi trwać wymiana handlowa, musi trwać to partnerstwo, ale musi to działać na zasadach obustronnych korzyści. Nie może być takiej sytuacji, że my jesteśmy we wspólnocie, w Unii Europejskiej, a tak naprawdę blokuje się nas, blokuje się naszą gospodarkę, nasz przemysł, zalewa się nas tylko kapitałem zachodnim.

Na pewno, jeśli te relacje Unii z Polską się nie zmienią, jeśli dalej będziemy blokowani, to nie będziemy na siłę utrzymywać współpracy z taką wspólnotą.

Gruszka: Kto jest waszym potencjalnym koalicjantem w polskiej polityce? Z kim chcielibyście najbliżej pracować w Sejmie? Do kogo jest wam politycznie najbliżej?

Rafał Piech: Mówię zawsze tak: będziemy współpracować z każdym kto wspiera polskiego przedsiębiorcę, z każdym, kto wspiera polskiego rolnika, kto stawia na polską energetykę, na suwerenność kraju czyli na kogoś, kto będzie stawiał na odbudowę polskiego górnictwa, oczywiście w kierunku nowych technologii, zgazowania węgla, tak jak to robią inne rozwinięte państwa nie tylko Unii Europejskiej. Będziemy współpracować z każdym, kto idzie w kierunku geotermii, której mamy więcej nawet niż złóż węgla. Będziemy współpracować z każdym, kto będzie bronił życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Podczas spotkania przy mikrofonie, Targi Kielce, 23 września 2023

Gruszka: Czyli te zdolności koalicyjne pańskiej partii są bardzo szerokie.

Rafał Piech: Szerokie, ale też bardzo ograniczone bo proszę powiedzieć, czy jest dziś w Sejmie choć jedna duża partia, która jest w stanie przystać na te warunki które my stawiamy.

Gruszka: Najwięcej wspólnej synergii widzę tu z Konfederacją.

Rafał Piech: Tak, tu myślę że jest nawieksza możliwość dialogu. Bo jeśli te dwie partie będą miały własne reprezentacje w Sejmie, powiedzmy dziesięć procent, to daje nam to wspólnie możliwość mówienia w Sejmie znaczącym głosem

Gruszka: Pańska obecność w Kielcach, a szerzej obecność partii Polska Jest Jedna w Świętokrzyskim, jest jak powiedziałem dużym zaskoczeniem. Jakie jest pańskie przesłanie dla Świętokrzyskiego? Czy pańska obecność tutaj ma charakter symboliczny, czy jest częścią realizacji pewnej drogi która partia wybrała?

Rafał Piech: To cykl spotkań w regionach. U was jestem już trzeci raz. To ważny region bo startuje w nim także prezes Kaczynski. Widzimy jaka walka będzie tu o mandaty i ten region. Ale dla nas ważna jest cała Polska i każdy region. Mamy tutaj w waszym regionie wspaniałą, bardzo mocną strukturę, zresztą chyba record bo jest 28 kandydatów czyli mamy pełną listę. Najgorsze jest to, że jesteśmy cały czas blokowani w mediach. Pomimo tego, że jesteśmy komitetem krajowym, telewizje głównego nurtu nie publikują o nas praktycznie nic.

Z Rafałem Piechem, przewodniczącym partii Polska Jest Jedna rozmawiał dla Gruszki Jack Malik.

Poniżej prezentacja profilu partii i jej założeń programowych (dzięki uprzejmości PJJ – Okręg 31, Kielce)

Głosuj na partię Polska Jest Jedna

Udostepnij na Facebook
Dodaj na Twitter
Deep State

Czym różni się amerykańskie „głębokie państwo” od polskiego? Najkrótsza odpowiedź: wszystkim. Czytaj więcej ..

Trump – śmiałek kontra system

Trump przypomina Józefa K. z “Procesu” Kafki, nie był pewien za co grozi mu wyrok. Jest śmiałkiem, który porwał się na system. Czy skończy jak Oktawian August, Justynian I Wielki, czy jako przysłowiowy Syzyf, czy może też jak JF Kennedy?

Czytaj więcej ..

Trump kontra Biden czyli Wojna Światów

Po wyniszczającej II Wojnie Światowej Europa powołała kooperacyjną unię gospodarczą, dziś unia ta przeobraziła się w marksistowskie biurokratyczne monstrum pożerające wolności obywateli państw członkowskich i ich suwerenność.Czytaj więcej ..

Bez z ogródka

Dawniej wrogiem klasowym był kułak w zastępstwie burżuja. Odkąd burżuje przejęli władzę, ten sam kułak, czyli po prostu rolnik, stale jest nie dość biedny, a więc zagrażający „jedynie słusznej władzy”. Czytaj więcej ..

© 2023 Copyright: Grupa Medialna Gruszka

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments