Polska Jest Jedna w Kielcach

czyli dobra alternatywa w dzień wyborów

W ostatnią sobotę, 23 września, na Targach w Kielcach odbyło się spotkanie z Rafałem Piechem, liderem partii która sztormem weszła się na polską scenę polityczną i zarejestrowała własny komitet na wybory w Państwowej Komisji Wyborczej. Partia nazywa się Polska Jest Jedna. Tylko sześć miesięcy od chwili jej rejestracji, partia pozycjonuje się na progu wyborczym pięciu procent. To według wybranych sondaży, bo partia regularnie pomijana jest w mediach. Jak zrobił to Rafał Piech skoro partia istnieje tak krótko? O tym za chwilę.

O sobie mówi skromnie a zapis krótkiego wywiadu którego Rafał Piech udzielił naszemu portalowi opublikujem wkrótce.

W niezliczonej ilości wywiadów których dokonałem w przeszłości, także podczas obrad okrągłego stołu, nie znalazłem tak dużo spokojnej i zrównoważonej narracji pochodzacej od polityka, jak w wypowiedzi Piecha, podczas dziesięciu minut naszego spotkania. Czy to sekret do jego populanosci? Być może. Rafał Piech wie co mówi a gdy zaczyna, sala milknie.. Znam tylko jednego lidera którego sala ceniła tak bardzo.

Piech imponuje spokojem i przygotowaniem, przypominając nieco lidera z kombinatu Nowej Huty,  Mieczysława Gila, serdecznego przyjaciela który odszedł parę miesięcy temu. Tamten był trybunem robotników. Piech nim nie jest. Jest raczej wyważonym słuchaczem uwrażliwionym na sprawy państwa. Intelektualista, ale bez aureoli mędrca. Skąd, w ciągu sześciu miesięcy wziął ludzi do swojego zespołu, którzy tak skutecznie są dziś obecni? Ano z własnej osobowości. Warto przyjrzeć się temu jak to zrobił.

Piech mówi prostym językiem, nie nadużywa słów a patosu w wypowiedziach nie zobaczysz. Jest nadmiar cierpliwy gdy słucha. Zadziwia spokojem i dobrym merytorycznym przygotowaniem do spotkania. Jest niezwykle prosty. 

Przyglądam się polskiej scenie politycznej od lat, właściwie od czasu gdy w 1980 pomagałem zakładać Niezależne Zrzeszenie Studentów (NZS) na Politechnice Warszawskiej. Widziałem od tego czasu wielu takich jak Piech ..

Rafal Piech, Kielce Targi, 23 wrzesnia 2023.

Ale Rafał Piech to polityk, który ma odwagę cywilną by mówić. Tak było w czasie pandemii, gdy był prezydentem Siemianowic Śląskich (nadal pelni tę funkcję). Tej odwagi cywilnej brakuje dziś większości polskich polityków szukających medialnego splendoru. Jaką ofertę niesie ze sobą Polska Jest Jedna?

Na spotkaniu w targowej sali mówi trzeźwo o programie swojej organizacji. Jak podkreśla, Polska Jest Jedna to ugrupowanie prawicowe, dla którego najważniejszymi wartościami są Bóg, Rodzina, Ojczyzna. W programie partii jest wszystko czego Polak szuka: szacunku dla państwa, przedsiębiorców, własnego bogactwa i wolności od plemiennej narracji PiS i PO. Piech nie szuka swady, nie szuka też adwersarzy do taniej krytyki. Mówi jak jest. Spokojnie, ale z przekonaniem. Swojej determiancji dowiódł w czasie “pandemii” Covid. Był wtedy liderem rozsądku i wstrzemięźliwości i mądrości zbiorowej narodu. Tej, o która upominają się od lat publicyści. Wreszcie ja mają.

Kielce Targi, 23 września 2023.

Spotkanie z Rafałem Piechem odbieram jako zapowiedź nowej politycznej jakości. Jego partii będę kibicował nie tylko dlatego, że jest nowością na polskiej scenie politycznej. Piech działa w grupie. To znacząca jakość. Nie tworzy partii wodzowskiej. Słucha ludzi wokół. To doświadczenie nowe. Trzy lata temu kibicowałem innej formacji, zbudowanej na religijnej formacji “Pobudka”, ruchu religijnym wtedy, o wielkim potencjale. O tym jak zmarnował ten potencjał lider Konfederacji Korony Polskiej, Grzegorz Braun pisałem kilka miesięcy temu.

Piech nie marnuje potencjału ludzi którymi się otacza. Przyciąga ten potencjał, wie, że bez niego nie można zbudować zespołu. Po zakończeniu spotkania w targowej sali podszedłem do kilku jego ludzi. Byli dostępni, uśmiechnięci i mili. Oni wiedzą, że pełnią tu rolę służebną wobec tych, którzy wypełnili salę targową.

Czy Polską Jest Jedna Rafała Piecha zdobędzie należne jej mandaty 15 października? Chciałbym. Wiem, że formacja ma poważną oferte dla tych, którzy naprawdę szukają trzeciej drogi. Bo Kosiniak-Kamysz i Hołownia na pewno nią nie są.

Piech pokazał, że nie jest graczem na chwilę. Myśli o Polsce w kategoriach całkiem mi bliskich, jako szansy by dodać własną cegielkie. Na pytanie o przyszłość partii po wyborach mówi, że “czeka nas dużo pracy”. Wystąpienie Rafała Piecha i prezentacja fragmentów programu jego partii, świetnie rezonuje po niedawnej lekturze książki “Wielka Polska” Rafała Ziemkiewicza. Książke rekomenduje wszystkim, wychodzącym z kompleksów “pedagogiki wstydu” która przez lata serwowała Wyborcza Michnika, a dziś Holland i film “Zielona Granica”. 

Rafał Piech, Kielce Targi, 23 września 2023.

Wydaje się, że Rafal Piech jest zwiastunem tworzenia się w Polsce nowej klasy politycznej. Przychodzi w dobrym czasie. Jeśli potrafi zbudować partię w sześć miesięcy i skutecznie zarejestrować ją na wybory, jestem pewien, że o liderze partii Polska Jest Jedna jeszcze usłyszymy.

Udostepnij na Facebook
Dodaj na Twitter
Festyn trwa ale odpustu nie będzie

Fałszywi prorocy i naiwni mają dziś swój festyn. W tle powtórka z historii do której wracać pokoleniom a z której nic pojmować zdają się dziś elity. Dopadnie was za to nagość umysłu i tępa zgryzota. Bo choć festyn trwa, odpustu dla was nie będzie. I tylko cenę wielką, pętaki, wszystkim

Kołysanie państwem czas zacząć

Wkraczamy w fazę najpoważniejszego kryzysu politycznego państwa od 1981. Komuś zależy by spotęgować ten polityczny kryzys w państwie. Kołysanie państwa czas zacząć – zdają się mówić. A gra idzie o najwyzszą stawkę.Czytaj więcej ..

Polska wobec zmiany traktatów

W sytuacji zagrożenia suwerenności winny ustać wszystkie inne konflikty, polska elita polityczna ma obowiązek ustalenia kluczowych priorytetów państwa./../Bo suwerenność państwa nie ma ceny.Czytaj więcej ..

© 2023 Copyright: Grupa Medialna Gruszka

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments