Polska Jest Jedna to nie tylko hasło

mówi kandydat partii Polska Jest Jedna Jarosław Dziedziczak

– Zanim przejdziemy do polityki pomówmy chwilę kim prywatnie jest kandydat PJJ z Kielc? Czym prywatnie się zajmujesz i z jakiego środowiska pochodzisz?

Pochodzę z Drawska Pomorskiego, tam się wychowałem, tam chodziłem do szkoły, tam założyłem swoją pierwszą firmę. Pochodzę z rodziny robotniczej, bardzo patriotycznej rodziny. Moja mama pochodzi z Wołynia. Ostrzeżona przed obławą UPA przez samych Ukraińców cudem uniknęła śmierci podczas rzezi wołynskiej. Do Kielc przyjechałem z wyboru w latach 90. Najpierw pracowałem jako nauczyciel akademicki, potem założyłem firmę którą prowadzę od trzydziestu lat. Znam się dobrze na geodezji i zwiazanym z ta dziedzina budownictwie i urbanistyce. Kocham Świętokrzyskie, to mój dom.

– Jak trafił Pan na listy wyborcze partii Polska Jest Jedna w Świętokrzyskim?

Polska Jest Jedna to partia ktora powstała z ruchu społecznego, ktory zostal załozony jeszcze w 2021, w czasie pandemii. Bezpośrednim powodem dołączenia do ruchu była segregacja sanitarna Polaków, nadużycia władzy z tym związane i wynikające z tego zagrożenia dla państwa.

Szukałem odpowiedzi na dylematy z tym związane a tą odpowiedzią był Rafał Piech, założyciel PJJ, który mówił odważnie o rzeczywistych zagrożeniach płynących z pandemii, jej skutkach, i który przyciągnął do siebie w tamtym czasie wielu wartościowych ludzi, w tym dr. Zbigniewa Chałata który był dla mnie prawdziwym autorytetem w dziedzinie zwalczania pandemii, czy Jana Pospieszalskiego, znanego i bardzo lubianego w kraju dziennikarza. W tym środowisku pojawili się także Witold Gadowski, Wojciech Sumlinski, osoby obdarzone dużym społecznym uznaniem i zaufaniem.

Gdy  wiosną tego roku ruch Polska Jest Jedna przekształcił się w ogólnopolską partię polityczną było dla mnie oczywiste, że jest to partia czysto pro-polska a jej program odwołuje się do oczywistych dla Polaków wartości: Bóg, rodzina i ojczyzna.

– Ale droga od pracy zawodowej i własnej przedsiębiorczości do aktywnej polityki jest dość daleka. Proszę wyjaśnić czytelnikom Gruszki co zadecydowało o Pańskim aktywnym zaangażowaniu się w politykę?

Myślę, że głównym powodem jest tu powolne ale systematyczne odbieranie nam naszej wolności. W czasach pandemii zmuszanie do szczepień, segregacja na lepszych i gorszych Polaków. A dziś odbieranie wolności w sferze przedsiębiorczości, odbieranie rolnikom podmiotowości i zdolności do nieskrępowanego rozwoju. Przez lata wspierałem PiS i formacje prawicowe. Pandemia pokazała, że PiS przestał być gwarantem tych wolności. W tym sensie jestem tą częścią byłego elektoratu PiS, który poszukuje identyfikacji z partią pro-polską, działającą w interesie naszego kraju i w interesie Polaków w najbardziej zrozumiałej dla nich formule, wspierania rodziny i całej naszej wspólnoty.

– Jakie jest hasło przewodnie Pana kampanii wyborczej i dlaczego takie właśnie Pan wybrał?

Startuję do Sejmu z listy numer 7, w Kielcach, pod hasłem: Polska – Nasz Dom. Wybrałem je nieprzypadkowo. Chcę byśmy jako Polacy sami potrafili się rządzić we własnym kraju. Żebyśmy sami mogli decydować o tym co jest dla naszego domu najlepsze. Bardzo mnie razi gdy widzę polityków wybranych głosami Polaków, którzy zapominają o powinności służenia polskim a nie obcym wyborcom. W grę wchodzą najbardziej fundamentalne wartości jak suwerenność naszego państwa, czyli zdolność do decydowania samodzielnie o tym co jest dla nas najważniejsze. Chcę, by Polacy wykorzystywali własne bogactwa naturalne dla pomnażania bogactwa naszego kraju. Kluczowe jest tu inwestowanie w te gałęzie przemysłu które będą temu służyć. Chcę również, byśmy sami decydowali komu i w jaki sposób będziemy pomagać.. Kiedyś kardynał Wyszynski powiedział, że nie da się pomóc wszystkim. Często mam wrażenie, że w tych kwestiach to inni decydują za nas. A to przecież nasz dom.

– Które z postulatów programu partii Polska Jest Jedna uważa Pan za najważniejsze?

Po pierwsze, suwerenność energetyczna. 85 procent zasobów węgla kamiennego w Unii Europejskiej należy do Polski. Nie wolno nam z tego bogactwa rezygnować. Zasoby te są tak duże, że wystarczą nam na co najmniej 300 lat by zaspokoić nasze potrzeby i eksport do innych krajów. Pamiętajmy, że USA, Chiny I Rosja zwiększają coroczne wydobycie węgla a Niemcy, Austria czy Włochy otwierają ponownie elektrownie węglowe.

Jarosław Dziedziczak, Polska Jest Jedna, w Radiu Kielce.

Po drugie, likwidacja opłaty za CO2. Średnią cena w 2022 roku to ok. 400 zł. za tonę. To ogromny ciężar dla naszej gospodarki.

Po trzecie, wykorzystanie energii wód termalnych – to nasza tania energia na przyszłość co potwierdza obszerny raport NIK w tej sprawie.

Po czwarte, wykorzystanie największych w Europie złóż miedzi, siarki, ołowiu, tytanu dla pomnażania naszego narodowego bogactwa. Jesteśmy 13 największym na świecie producentem soli a nasze złoża złota szacuje się na 350 ton. Z tym wiąże się niezwykle ważny postulat partii Polska Jest Jedna, by wprowadzić do konstytucji zapis, że “Złoża naturalne są własnością Narodu Polskiego”.

Po piąte, musimy natychmiast zastopować upadek małych i średnich przedsiębiorstw. Temu musi służyć uporządkowanie i uproszczenie systemu podatkowego naszego państwa oraz zniesienie nadmiernychy składek ZUS które rujnują małą i średnią przedsiębiorczość.

Mógłbym wymienić jeszcze wiele elementów naszego programu, na przykład wolność płatności gotówkowych i ochrona prawna do korzystania z konstytucyjnego środka płatniczego jakim jest złotówka. Polska Jest Jedna jest za wprowadzeniem demokracji bezpośredniej tak, by decydować wspólnie o niekorzystnych ustawach wchodzących w życie. W sferze rolnictwa, jesteśmy zdecydowanie za wprowadzeniem prawdziwego wolnego rynku dla lokalnych producentów żywności, a także za zdecydowaną ochroną polskiej ziemi ornej przed obcym kapitałem.

W kwestii członkostwa Polski w Unii Europejskiej nasz program mówi wprost: Jeśli nie są gotowi na współpracę dla obopólnych korzyści, niech nas wyrzucą.

Zachęcam do lektury naszego programu na stronie internetowej PJJ [załączamy program PJJ pod tekstem – GMG].

– Jak widzi Pan swoją pracę w Sejmie? Czym chciałby Pan się zająć jeśli wyborcy oddadzą na Pana głos?

Posłowie są odpowiedzialni za tworzenie prawa. Najważniejsza jest więc tu wiedza branżowa. Bez niej nie można być dobrym posłem. Mam za sobą trzydzieści lat pracy w geodezji, ściśle związanej z budownictwem, planowaniem przestrzennym czy urbanistyką. W tych dziedzinach mam bardzo duże doświadczenie i wiedzę. Pamiętajmy, że budownictwo jest pulsem każdej gospodarki. Tu w Świętokrzyskim, które jest najbardziej wyludniającym się i starzejącym się województwem, budownictwo mogłoby być katalizatorem zmian na lepsze. Mamy wciąż niezwykle skomplikowane prawo budowlane, tak było przez lata. To musi się zmienić. Upatruję tu szansy do wykorzystania mojego, bardzo konkretnego doświadczenia. Bo Polska Jest Jedna to nie tylko hasło. To znaczący przekaz, że to jest nasz dom. Tak właśnie o Polsce myślimy. Dlatego tak ważne jest by dać szansę naszemu ugrupowaniu. Chcemy działać i myśleć tylko w interesie Polski. To odróżnia nas od innych ugrupowań i to właśnie podkreślamy. Dlatego w niedzielę prosimy o głos na naszych kandydatów, lista numer 7, Polska Jest Jedna.

Z Jarosławem Dziedziczakiem, kandydatem partii Polska Jest Jedna, lista numer 7, pierwsze miejsce na liście, rozmawiał Jack Malik.

Głosuj na partię Polska Jest Jedna

Udostepnij na Facebook
Dodaj na Twitter
Kim jest nowy prezydent Argentyny

Javier nie jest zwolennikiem narkotyków, nazywa to samobójstwem, tylko raz palił marihuanę i pamięta, że dużo się śmiał. Cytując fragmenty z Biblii sądzi, że państwo jest wymysłem diabła. Wyznał, że jeśli miałby wybierać między państwem a mafią, wybrałby mafię.Czytaj więcej ..

Ameryka i Święto Dziękczynienia…

Święto Dziękczynienia, to najbardziej amerykańskie ze wszystkich świąt obchodzonych w tym kraju. To święto kultywujące więzi rodzinne, okazja do ogniskowania bliskości i wspólnej refleksji nad minionym rokiem i do podziękowania Bogu za otrzymane dary.Czytaj więcej ..

Kim jest Mike Johnson?

Po 3 tygodniach niesmacznych przepychanek pozycję spikera Kongresu USA objął skromny, uczciwy i uśmiechnięty człowiek. Wywołał szok i panikę kiedy w inauguracyjnym przemówieniu podziękował Bogu wyznając głęboką wiarę.Czytaj więcej ..

W tył zwrot

U zarania dziejów człowiek rozumny sformułował trzy zasady, do których podążał: dobroć, prawda i piękno. Z nimi utożsamiał Pana Boga, a z ich przeciwieństwami szatana.
Z postulatu dobroci wzięła się moralność, a ta z kolei dała początek prawu. Czytaj więcej ..

© 2023 Copyright: Grupa Medialna Gruszka

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments