Oddaj Chwałę Bohaterom

"Jeśli zapomnę o Nich- Ty Boże na niebie zapomnij o mnie”

Rozpoczęliśmy przygotowania kolejnej, już IX edycji naszej akcji pod nazwą Oddaj Chwałę Bohaterom. W tym roku organizujemy tę akcję przy wsparciu Stowarzyszenia Kibiców Zjednoczona Korona .

Od 9 lat regularnie dbamy o groby tych którzy poświęcili swoje życie dla ojczyzny. Ale choć stan cmentarzy naszych bohaterów z roku na rok ulega znacznej poprawie, wciąż bardzo dużo jest jeszcze do zrobienia.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tegorocznej edycji naszej akcji. Dołączyć można poprzez uczestnictwo w zbiórce zniczy które można zostawić w ośrodku Kibica Razem w Kielcach przy ulicy Szkolna 5 oraz w Sklepie Kibiców Korony Kielce, D3G – Fan Storę, przy ulicy Warszawskiej 5.

Zebrane znicze wspólnie zapalimy 1 listopada o godzinie 17:00 na Cmentarzu Starym w Kielcach.

Tegoroczną edycję akcji  Oddaj Chwałę Bohaterom prowadzimy pod hasłem: “Jeśli zapomnę o Nich- Ty Boże na niebie zapomnij o mnie”. Powyższe motto zaczerpnęliśmy z dzieła Adama Mickiewicza, ,,Dziady” Część III.

Coraz więcej Kielczan pamięta o bohaterach i ich grobach. Ale część z nich nadal jest zapomniana.  W tegorocznej edycji zachęcamy aby odwiedzić przede wszystkim Cmentarz Stary i posprzątać groby oznaczone biało-czerwoną szarfą.

Gdyby ktoś posiadał informację o grobach zasłużonych które nie zostały oznaczone, albo posiadał ich życiorys -prosimy o kontakt. Zachęcamy również aby odwiedzić cmentarz który jest najbliżej Was, wysłać nam zdjęcia i życiorysy bohaterów, a my pomożemy w oznaczeniu grobu.

Co możesz zrobić?

  • posprzątać groby bohaterów do 30 października i wysłać nam zdjęcie
  • wziąć udział w finale sprzątania 28-29-30 10.2023 Będziemy od 12:00 do 17:00 sprzątali groby na Cmentarzu Partyzanckim i Starym
  • wziąć udział w zbiórce zniczy
  • 1 listopada przyjść na finał akcji i zapalić z nami znicze. Jak zawsze widzimy się o 17:00 przy bramie Cmentarza Partyzanckiego.

Jeśli nie Ty to kto?

Dziękujemy naszym patronom medialnym za włączenie się w IX edycję akcje Oddaj Chwałę Bohaterom.
Grupa Medialna Gruszka
Radio Kielce

Udostepnij na Facebook
Dodaj na Twitter
Z dziada pradziada to Świętokrzyska Brygada

11 sierpnia Stowarzyszenie Kieleccy Patrioci organizuje piknik rodzinny pod hasłem “Z dziada, pradziada… 80. Rocznica utworzenia Brygady Świętokrzyskiej NSZ”. Ideą pikniku jest przypomnienie o jednostce Brygady Świętokrzyskiej która walczyła z okupantem niemieckim i sowieckim w czasie II Wojny Światowej.Czytaj więcej ..

Zobowiązałaś mnie babciu..

Dziś uczestniczyliśmy w uroczystościach 84 rocznicy pierwszej deportacji Polaków na Syberię. Organizatorami uroczystości byli:
Związek Sybiraków Odział Wojewódzki Kielce
Stowarzyszenie ,,Kielecka Rodzina Katyńska”
Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach
Miasto Kielce.Czytaj więcej ..

Trwa akcja “Oddaj Chwałę Bohaterom”

Od 9 lat regularnie dbamy o groby tych którzy poświęcili swoje życie dla ojczyzny. Ale choć stan cmentarzy naszych bohaterów z roku na rok ulega znacznej poprawie, wciąż bardzo dużo jest jeszcze do zrobienia.Czytaj więcej ..

© 2023 Copyright: Grupa Medialna Gruszka

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments