Z dziada pradziada to Świętokrzyska Brygada

Wspólnie ze “Stowarzyszeniem Kibiców Zjednoczona Korona” oraz “Fundacją Odzyskajmy Naszą Historię” podjęliśmy się organizacji obchodów 80. rocznicy utworzenia Brygady Świętokrzyskiej NSZ. 

Jako Kieleccy Patrioci prowadzimy zrzutkę na organizację rodzinnego pikniku historycznego pod nazwą ,,Z dziada, pradziada…80. rocznica utworzenia Brygady Świętokrzyskiej NSZ” oraz organizację obchodów tej rocznicy w województwie świętokrzyskim, czyli Ziemi na której Brygada rozpoczęła walkę o wolność naszej Ojczyzny.

Ideą pikniku jest przypomnienie o Brygadzie Świętokrzyskiej która walczyła z okupantem niemieckim i sowieckim. Przez lata byli wrogiem numer jeden dla władz sowieckich i PRL-owskich. 

Wychodzimy z inicjatywą którą może wspomóc każdy, kto ma na sercu dobre imię Brygady Świętokrzyskiej. Z zebranych na zrzutka.pl środków zostanie przygotowany piknik rodzinny, z występami, atrakcjami dla małych i dużych a także przygotowana zostanie wystawa o Brygadzie Świętokrzyskiej NSZ.

Niech słowa ,,Z dziada, pradziada to Świętokrzyska Brygada” nie będą pustym sloganem. Bez Twojej pomocy nie uda nam się zrealizować zamierzonego celu. Pamiętaj, liczy się każda kwota i każde udostępnienie zrzutki. Wspólnie Oddajmy Chwałę Bohaterom!!!

Plakat okolicznosciowy.

Niech słowa ,,Z dziada, pradziada to Świętokrzyska Brygada” nie będą pustym sloganem. Bez Twojej pomocy nie uda nam się zrealizować zamierzonego celu. Pamiętajcie liczy się każda kwota i każde udostępnienie zrzutki. Wspólnie Oddajmy Chwałę Bohaterom!!!

Kieleccy Patrioci

W imieniu organizatorów uprzejmie prosimy wszystkich internautów o pomoc finansową i wsparcie Pikniku Rodzinnego. Dołączmy do zbiórki pieniędzy na tę wspanialą inicjatywę. Liczy się każda suma. Przybądźmy na piknik z rodzinami .. Kieleccy Patrioci zafundują nam jak zawsze w przeszłości cenną lekcję historii.


Zespół Redakcyjny portalu Gruszka.com. Link do zrzutki.

Udostepnij na Facebook
Dodaj na Twitter
Zobowiązałaś mnie babciu..

Dziś uczestniczyliśmy w uroczystościach 84 rocznicy pierwszej deportacji Polaków na Syberię. Organizatorami uroczystości byli:
Związek Sybiraków Odział Wojewódzki Kielce
Stowarzyszenie ,,Kielecka Rodzina Katyńska”
Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach
Miasto Kielce.Czytaj więcej ..

Trwa akcja “Oddaj Chwałę Bohaterom”

Od 9 lat regularnie dbamy o groby tych którzy poświęcili swoje życie dla ojczyzny. Ale choć stan cmentarzy naszych bohaterów z roku na rok ulega znacznej poprawie, wciąż bardzo dużo jest jeszcze do zrobienia.Czytaj więcej ..

Oddaj Chwałę Bohaterom

Coraz więcej Kielczan pamięta o bohaterach i ich grobach. Ale część z nich nadal jest zapomniana. W tegorocznej edycji zachęcamy aby odwiedzić przede wszystkim Cmentarz Stary i posprzątać groby oznaczone biało-czerwoną szarfą. Czytaj więcej ..

© 2023 Copyright: Grupa Medialna Gruszka

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments