A teraz debata – starcie tytanów!

W Ameryce letnia gorączka, a do tego w czwartek szykuje się zenit politycznej gorączki, czyli Debata Prezydencka między Trumpem, a Bidenem. Komentatorzy wiercą się w swoich opiniach. Jedni wieszczą nadchodzącą katastrofę, inni przeciwnie wielki sukces. 

W  lewicowym programie stacji MSNBC “Morning Joe”, który Joe prowadzi z żoną Miką EmiIią Brzeziński (córka Zb. Brzezińskiego i kuzynki prezydenta Benesza), Joe przysięgał, że wbrew teoriom spiskowym ledwo powłóczący nogami i widocznie zdezorientowany prezydent Biden jest w świetnej formie i w debacie jak byk rozniesie na rogach Trumpa.

W Ameryce letnia gorączka, a do tego w czwartek szykuje się zenit politycznej gorączki, czyli Debata Prezydencka między Trumpem, a Bidenem. Komentatorzy wiercą się w swoich opiniach. Jedni wieszczą nadchodzącą katastrofę, inni przeciwnie wielki sukces. W  lewicowym programie stacji MSNBC “Morning Joe”, który Joe prowadzi z żoną Miką EmiIią Brzeziński (córka Zb. Brzezińskiego i kuzynki prezydenta Benesza), Joe przysięgał, że wbrew teoriom spiskowym ledwo powłóczący nogami i widocznie zdezorientowany prezydent Biden jest w świetnej formie i w debacie jak byk rozniesie na rogach Trumpa.

Były główny strateg Białego Domu Steve Bannon sugeruje Trumpowi bojkot czwartkowej debaty z powodu ich agresywnej stronniczości chyba, że przeproszą za bezprecedensowe cenzurowanie rzeczniczki Trumpa.

 Konserwatywna grupa przyglądająca się nadużyciom lewicowych mediów Media Research Center przygotowała przykłady stronniczych wypowiedzi moderatorów CNN, którzy poprowadzą debatę. Trump idzie do jaskini lwa…

Fot: Joe Biden, kandydat amerykańskich demokratów na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Sam prezydent Biden udał się (na tydzień) do prezydenckiego Camp David, gdzie będzie przygotowywał się do debaty, a medyczni asystenci będą pracować nad wypróbowaniem odpowiedniej ilości leków, tak aby “pełen wigoru” Biden mógł przetrwać do końca debaty. Chcą powtórzyć spektakl z jego ostatniego Raportu o Stanie Państwa w którym pokrzykiwał i z energią odczytywał to co mu napisali. Do Camp David za Bidenem udał się jego były szef gabinetu Ron Klain.

Z przecieków zespołu Bidena wynika, że będzie on agresywnie atakował Trumpa jak bokser. Trump jest świadomy przygotowywanego ataku. Dlatego w wypowiedzi dla The Hill zasugerował, że przed debatą powinno się testować na zażywanie środków medycznych:

“Nie chcę aby zachowywał się jak na State of the Union, on odleciał jak latawiec”.

Z drugiej strony Trump podkreślił, że nie lekceważy zdolności Bidena. Znany amerykański intelektualista prof. Victor Davis Hanson z Hoovera uważa, że Biden użyje debaty do ciągłych ataków na Trumpa, zaś Trump powinien skupić się złym stanie Ameryki Bidena dzisiaj, dramatycznym wzroście kosztów życia, na wysokiej inflacji, wzroście przestępczości i zalewie nielegalnych imigrantów przez otwarte granice Bidena. Z kolei Biden może wyrazić zdziwienie, że walczy o prezydenturę ze skazanym przez sąd kryminalistą…

Trump prowadzi w sondażach we wszystkich “swing states” od których wiele zależy w wyścigu prezydenckim. Ciągle trwają dyskusje, czy ze względu na widoczne zapadanie na zdrowiu Bidena jak i w sondażach Partia Demokratyczna wymieni go na innego kandydata przed listopadowymi wyborami, czy już jest na to za późno ze względów logistycznych, czy  proceduralnych. Podobno dlatego pierwszą z dwu debat wyznaczono stosunkowo wcześnie, że w razie gdyby Biden popełnił zbyt wiele błędów i nie dotrwał do końca w pojedynku z Trumpem, wtedy Demokraci byliby zmuszeni go wymienić. Jeden z komentatorów zauważył, że Biden może ustąpić, tuż przed Narodową Konwencją Republikanów, która odbędzie się w Milwaukee od 15 do 18 lipca. Tak, żeby zabrać medialne światło Republikanom.

Donald Trump, kandydat amerykańskich republikanów na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. Fot: Geralt (Pixabay).

Problem w tym, że nie tylko Biden nie jest gwiazdą w Partii Demokratycznej, ale jeszcze gorzej wypada wiceprezydent Kamala Harris, czy Hillary Clinton, która przecież  w 2016 r. przegrała z Trumpem. Jedyną szczęśliwą gwiazdą Demokratów mogłaby być Michelle Obama, ale ona jest leniwa i nie przejawia prezydenckich ambicji. 

Jest jeszcze gubernator Kalifornii Gavin Newsom, ale ten choć ma wielkie ambicje, to i ma niewielkie osiągnięcia w swoim zadłużonym stanie, gdzie szoruje w sondażach (tylko 35% poparcia).

Lewica, ludzie z bagien Deep State i republikańscy Never Trumpers chcieliby za wszelką cenę nie dopuścić do II kadencji Trumpa. On już nie jest politycznym żółtodziobem, zna swoich wrogów i może wiele narozrabiać również jako prezydent odtajniając tajemnice Deep State i globalnej lewicy, jej powiązania z CIA we wspólnym sprzedawaniu amerykańskich interesów na świecie, może też zakończyć wojnę na Ukrainie. Byleby ten strach nie doprowadził do wybuchu wojny nuklearnej.

Świat obserwuje wydarzenia na amerykańskiej scenie i rozważa co jest bardziej niebezpieczne dla utrzymania pokoju: słabość Bidena, czy siła Trumpa…

Udostepnij na Facebook
Dodaj na Twitter
Szmacenie demokracji

Tydzień wydarzeń nie napawa optymizmem. Jest jasne, że jedynym lekarstwem na przywrócenie demokracji w Polsce jest ucieczka Polski z Unii Europejskiej. Nie ma bowiem ceny suwerenność państwa i zachowanie wspólnoty. Szmacenie demokracji to wspólne wyzwanie dla tych z PiS i PO. Czytaj więcej ..

Bez znieczulenia i bez.. rozumu

Niedojrzały, nieprzygotowany, emocjonalny, machający palcem polityk to najgroszy z możliwych wizerunek polskiego polityka w europarlamencie. W polityce liczą się sojusze i wspólne interesy. Nikt nie chce ich robić z politykami którzy liczą na tani efekt medialny.
Czytaj więcej ..

Próba zabójstwa prezydenta Trumpa

Kilka tygodni temu Tucker Carlson skonkludował, że po wypróbowaniu wszystkich dostępnych sposobów wyeliminowania Trumpa, Deep State pozostaje tylko z ostateczną decyzją, z fizycznym morderstwem Trumpa.Czytaj więcej ..

Niebezpieczne legiony

Stoimy wobec decyzji jak gasić pożar we własnym domu. Jest bowiem jasne, że kilku rządzących złamało konstytucję i próbuje reprezentować państwo przyjmując za nie bezprawne zobowiązania. Czytaj więcej ..

© 2023 Copyright: Grupa Medialna Gruszka

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments