DeSantis odpada z wyborów i popiera Trumpa

Gubernator Florydy Ron DeSantis zrezygnował z walki o Biały Dom. Jednocześnie, pomimo wzajemnych ataków podczas kampanii wyborczej, DeSantis poparł Donalda Trumpa. W oświadczeniu opublikowanym w niedzielę gubernator Florydy powiedział o “zawieszeniu kampanii wyborczej“. Ten zwrot oznacza jednak wycofanie z ubiegania się o prezydenturę.

Szokującą decyzję gubernator Florydy ogłosił na dwa dni przed prawyborami w stanie New Hampshire. 

Niemal natychmiast po oświadczeniu gubernatora pojawiła się teoria, że kampania Rona DeSantisa borykała się z ogromnymi kłopotami finansowymi, gdyż darczyńcy wspomagający kampanię gubernatora Florydy szybko rezygnowali z donacji widząc, że nie są on w stanie zmniejszyć ogromnej straty do Trumpa.

Były prezydent oświadczył, że jest “zaszczycony” poparciem udzielonym mu przez rywala i wezwał Republikanów, by “się zjednoczyli” i stanęli za nim w walce o Biały Dom.

Kilka dni temu w prawyborach Partii Republikańskiej w stanie Iowa DeSantis zajął drugie miejsce przegrywając bardzo wyraźnie z Trumpem (o 30 punktów). Nieznacznie pokonał inną kandydatkę na urząd prezydenta Nikki Haley. W New Hampshire gubernator Florydy nie prowadził praktycznie kampanii skupiając się na Karolinie Południowej – skąd pochodzi Haley.
Wyczuwało się jednak, że jego kampanii grozi wykolejenie. Szczególnie, gdy zwolnił połowę współpracowników. Sponsorów denerwowało, że DeSantis skupia się na walce z ideologią “woke”, której wyrazem jest m.in. forsowanie poprawnosci politycznej. DeSantis w swoim pożegnalnym wideo zaapelował do republikanów, by nie wracali do przeszłości. 

Kandydat republikanów na prezydenta, były prezydent Donald Trump.

Ostrzegł przed Nikki Haley nazywając ją “przepakowaną formą rozgrzanego korporacjonizmu“. Zapewnił o swoim poparciu dla Trumpa, rywala, który w dotychczasowej kampanii nie szczędził mu krytyki graniczącej z poniżaniem. Trump nie mógł mu wybaczyć, że stanął do walki o prezydenturę i stale nazywał go “zdrajcą“. Tłumaczył, że to tylko dzięki jego poparciu DeSantis został w 2018 roku gubernatorem Florydy.

– Stało się dla mnie jasne, że większość wyborców Partii Republikanskiej chce dać Donaldowi Trumpowi kolejną szansę – powiedzial DeSantis. 

– Widzą, jak demokraci próbują wykorzystać środki prawne, by go atakować. Ale Trump jest zdecydowanie lepszy od obecnie  urzędujacego prezydenta Joe Bidena – dodał gubernator.

Wycofanie się DeSantisa daje Trumpowi praktycznie pewną nominację Partii Republikanskiej do walki o Biały Dom.

– Nadszedł czas, aby wszyscy republikanie zjednoczyli się i poparli Donalda Trumpa, by mogł pokonać oszukańczego Joe Bidena i zakończyć jego katastrofalną prezydenturę – oświadczył komitet wyborczy Trumpa. Wbito też szpilę Nikki Haley. Nazwano ją kandydatką globalistów i demokratów która zrobi wszystko, by zatrzymać ruch “America First“, Ameryka przede wszystkim.

Udostepnij na Facebook
Dodaj na Twitter
Deep State

Czym różni się amerykańskie „głębokie państwo” od polskiego? Najkrótsza odpowiedź: wszystkim. Czytaj więcej ..

Trump – śmiałek kontra system

Trump przypomina Józefa K. z “Procesu” Kafki, nie był pewien za co grozi mu wyrok. Jest śmiałkiem, który porwał się na system. Czy skończy jak Oktawian August, Justynian I Wielki, czy jako przysłowiowy Syzyf, czy może też jak JF Kennedy?

Czytaj więcej ..

Trump kontra Biden czyli Wojna Światów

Po wyniszczającej II Wojnie Światowej Europa powołała kooperacyjną unię gospodarczą, dziś unia ta przeobraziła się w marksistowskie biurokratyczne monstrum pożerające wolności obywateli państw członkowskich i ich suwerenność.Czytaj więcej ..

Bez z ogródka

Dawniej wrogiem klasowym był kułak w zastępstwie burżuja. Odkąd burżuje przejęli władzę, ten sam kułak, czyli po prostu rolnik, stale jest nie dość biedny, a więc zagrażający „jedynie słusznej władzy”. Czytaj więcej ..

© 2023 Copyright: Grupa Medialna Gruszka

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments