Trump – śmiałek kontra system

W zakończonym niedawno nowojorskim procesie pokazowym Donalda Trumpa, kandydata republikanów na prezydenta Stanów Zjednoczonych, po sześciu tygodniach składania “wiarygodnych” zeznań przez Michaela Cohna, kandydat republikanów na kolejnego prezydenta został osądzony i skazany przez ławę przysięgłych.

Sam Cohn był wcześniej skazany za składanie fałszywych zeznań pod przysięgą a w trakcie tego procesie przyznał się do skradzenia Trumpowi $60,000 ale to nie przeszkodziło sądowi w przyjęciu jego zeznań. Wcześniej, Michael Cohn objęty był nakazem milczenia przez sędziego Merchana, aktywnego darczyńcę dla kampanii Bidena. Sędzia Juan Merchan, którego córka zarabia miliony wspierając jako konsultant kampanię wyborczą Joe Bidena jest kolumbijskim amerykańskim sędzią i byłym prokuratorem, jest też pełniącym obowiązki sędziego Sądu Najwyższego stanu Nowy Jork i to on przewodniczył procesowi karnemu byłego prezydenta USA Donalda Trumpa. Jest więc pierwszym sędzią w historii, który przewodniczył aktowi oskarżenia karnego i skazaniu prezydenta USA, a także pierwszym sędzią, który skazał prezydenta za obrazę sądu.

Trumpa skazano za 34 przestępstwa i uczyniono to na Manhattanie, dzielnicy Nowego Yorku gdzie na Bidena głosowało w poprzednich wyborach prezydenckich niemal 95% wyborców. 

Byłemu prezydentowi grozi maksymalnie aż 136 lat więzienia ale zarzuty wobec Trumpa są tak samo wiarygodne jak oskarżanie posła Macierewicza o bycie agentem Putina.

Nawet część demokratów odebrała werdykt skazujący Trumpa z niesmakiem. Profesor Alan Dershowitz, demokratą, który wcześniej głosował na Bidena ostrzegł, że takie selektywne prześladowania politycznych rywali są pogwałceniem amerykańskiej konstytucji.

– Co to za demokracja jak będący u władzy sądownie prześladują swoich politycznych konkurentów?

Fot: stevepb (Pixabay).

Wielu komentatorów uważa, że grupa trzymająca władzę  i opiekująca się Bidenem w niszczeniu Trumpa przegięła przysłowiową pałę. Tak więc dla gry politycznej występki zostały podniesione do kategorii wykroczenia i przestępstwa z chwilą kiedy Trump zdecydował się ubiegać o prezydenturę.

Wydaje się, że celem tego wymyślnego procesu było uziemienie dynamicznego Trumpa na sali sądowej aby nie mógł prowadzić wyborczej kampanii prezydenckiej. Miało to stworzyć też wspaniałą okazję dla kampanii wyborczej Bidena, który jednak pracuje tylko kilka godzin dziennie, nie gromadzi dziesiątek tysięcy zwolenników na swoich wiecach, mamrocze albo wykrzykuje, potyka się i jest widocznie zagubiony.

Tabela obok ilustruje zmiany w afiliacji partyjnej amerykańskich wyborców w poszczególnych “wyborczych” latach i trzeba powiedzieć nastraja dość optymistycznie…

Pokazowy proces który miał doprowadzić do upadku 77 letniego Trumpa na 5 miesięcy przed wyborami 5 listopada, wbrew oczekiwaniom specjalistów jedynie ukazał nikczemność zwolenników Bidena i odwagę, wytrzymałość i determinację Trumpa. 

Zarzuty w procesie obejmowały błahe wykroczenia w księgowaniu wydatków, które przedawniły się wiele lat temu. Dotyczyły kwestionowanego zaksięgowania wydatków w dokumentacji biznesowej w/s wypłacenia przez prawnika Michael Cohena $130,000 „pieniedzy za milczenie” (red: z angielskiego “hush money”) za nie rozpowszechniania informacji o rzekomym romansie Trumpa z aktorką porno Stormy Daniels.

W Kongresie jest specjalny fundusz dla kongresmenów w takich sprawach. Wypłacenie przez Michael Cohena w 2017 r. „pieniedzy za milczenie” dla Daniels miało wpłynąć na wybory prezydenckie w 2016 r! Trumpa  Co gorsze, sąd stanowy NYC nie ma prawa do wypowiadania się w sprawach naruszania prawa wyborczego na szczeblu federalnym. Dodatkowo prokuratura nie zarzuciła Trumpowi, że naruszył przepisy prawa federalnego. Takie naruszenie zasad Konstytucji pozwoli Trumpowi do odwołania się do Sądu Najwyższego.

Lewica wiwatuje zwycięstwo nad znienawidzonym Trumpem i jego ruchem “Make America Great Again” (MAGA). W stacjach CNN, MSNBC, PBS idą w górę kieliszki szampana. Jest wreszcie skazujący wyrok – Trump jest przestępcą! Trzeba to od dziś nagłośnić w mediach: kandydatem Republikanów na Prezydenta jest skazany przestępca (red: „convicted felon”) Donald Trump. Teraz nawet prezydent Biden może odmówić debaty prezydenckiej z takim przestępcą i w każdym przemówieniu podkreślać, że jego przeciwnik jest przestępcą!

Prawnicy Trumpa próbowali dowiedzieć się jakie dodatkowe “przestępstwo” popełnił Trump za które został skazany , poza księgowością, ale bezskutecznie. Tego sędzia nawet nie ujawnił ławie przysięgłych.  Ławnicy mogli sobie wybrać czy było to przestępstwo podatkowe czy wyborcze i nie musiała to być jednogłośna decyzja na konkretny zarzut. Warto raz jeszcze podkreślić, że ławnicy sądowi w procesie Trumpa zostali wybrani z rejonu wyborczego w którym 95% głosujących poparło Demokratę Bidena w poprzednich wyborach prezydenckich. Można więc powiedzieć, że los Trumpa był faktycznie przesądzony już w momencie wybrania ławników.

Proces nadzorował szef prokuratury na Manhattanie Alvin Bragg, człowiek Sorosa, który wcześniej ubiegając się o urząd zapowiadał „posadzenie” Trumpa. Bragg był starszym prawnikiem w biurze prokuratora generalnego stanu w 2018 r., kiedy biuro to toczyło wiele batalii z Trumpem, związanych zarówno z jego polityką Białego Domu, jak i opieką nad jego prywatną fundacją charytatywną. Bragg bezpośrednio nadzorował pozew przeciwko fundacji (Trump zawarł ugodę, zgadzając się na rozwiązanie fundacji, a sędzia ukarał go grzywną w wysokości 2 milionów dolarów).

Interesującym osobnikiem jest też sędzia Merchan, który jakimś trafem “obsługuje” wiele procesów dotyczących Trumpa i jego współpracowników pomimo faktu, że zasadą w Nowym Jorku jest to, iż sędziowie do procesów wybierani są losowo.

Jest takie powiedzenie, że to co cię nie zabije, to cię wzmocni. Według sondaży Trump wyprzedza Bidena w 6 na 7 tak zwanych “swing states” (red: stanów niezdecydowanych w których głosowanie ma zwykle decydujący charakter dla wyników wyborów. Sondaże również wskazują, że czarnoskórzy i latynosi porzucają Partię Demokratyczną i popierają Trumpa (wzrost poparcia dla republikanów o 40%). Prawdziwym zaskoczeniem dla “zwycięskich” demokratów w doprowadzeniu do zrobienia z Trumpa przestępcy było zachowanie zwykłych Amerykanów protestujących niesprawiedliwość sądową przez finansowe wsparcie kampanii Trumpa.  

Tuż po ogłoszeniu wyroku WinRed, oficjalna platforma darowizn Partii Republikańskiej, zbierająca fundusze na kampanię Trumpa miała kłopoty z przyjęciem masowo wpłacanych  dotacji. W ciągu 24 godzin zebrano $52,8 mln! Następnego dnia suma wpłat dochodziła do $200 mln! Co ważne, jedną trzecią dotacji pochodziła od osób, które nigdy nie dawały pieniędzy politykom.

Amerykanom imponuje Trump, który jest niszczony przez system Deep State (red: głębokie państwo). Wspierający byłego prezydenta w w tegorocznej kampanii pamiętają ceny produktów i ceny benzyny z okresu rządów Trumpa i wiedzą, że jest on jedynym politykiem, który na swojej prezydenturze zubożał.

Trump będzie oficjalnie skazany na karę 11 lipca, czyli tydzień przed wyborczą  konwencją Partii Republikańskiej (GOP) na której oficjalnie przyjmie nominację prezydencką. Być może coś zmieni się do tego czasu w amerykańskie polityce. Warto wiedzieć, że jeśli Trump wygra ponownie wybory mając na swoim koncie status skazanego przez kangurowy sąd w Nowym Jorku, spowoduje to, że oficjalnie nie będzie mógł podróżować do krajów takich jak Australia, Chiny, Indie, Izrael, Nową Zelandia i Taiwan. Poza tym jako skazany Trump zostanie pozbawiony prawa posiadania broni, a nawet nie będzie mógł głosować w wyborach w stanie Floryda.

Na koniec chwila refleksji: Trump przypomina Józefa K. z “Procesu” Kafki, nie był pewien za co grozi mu wyrok, a sędzia reprezentował wybitną myśl sowiecką Ławrentego Berii: “dajcie mi człowieka, a znajdę przestępstwo, które popełnił…”. 

Trump jest śmiałkiem, który porwał się na system, czy skończy jak Oktawian August, Justynian I Wielki, czy jako przysłowiowy Syzyf, czy może też jak JF Kennedy?

“Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności”

– powiedziała kiedyś Hrabina Marię von Ebner-Eschenbach która była austriacką pisarką. Znana ze swoich powieści psychologicznych, jest uważana za jedną z najważniejszych niemieckojęzycznych pisarek drugiej połowy XIX wieku.

 Warto ten cytat pamiętać w kontekście wyroku który zapadł w sprawie Donalda Trumpa ale także wydarzeń w Polsce ostatnich miesięcy.

Zdjęcie główne: Pete Linforth – TheDigitalArtist (Pixabay).

Udostepnij na Facebook
Dodaj na Twitter
Granica absurdu

Nasze siły zbrojne znajdują się w głębokim, systemowym kryzysie i trzeba wreszcie o tym zacząć mówić. Jedna władza uważała że jest najmądrzejsza i wszystko robi najlepiej, a druga, jak to młodzież mówi “nie ogarnia tematu”.Czytaj więcej ..

Po złote runo .. do Brukseli

Jest szczególnie nikczemnym ze strony polityka przyjąć mandat do polskiego parlamentu z rąk elektoratu który go wybrał tylko po to, by kilka miesięcy później wyrzucić go na śmietnik i ubiegać się już o inny mandat, ten poza Polską. Czytaj więcej ..

Trump kontra Biden czyli Wojna Światów

Po wyniszczającej II Wojnie Światowej Europa powołała kooperacyjną unię gospodarczą, dziś unia ta przeobraziła się w marksistowskie biurokratyczne monstrum pożerające wolności obywateli państw członkowskich i ich suwerenność.Czytaj więcej ..

Bez z ogródka

Dawniej wrogiem klasowym był kułak w zastępstwie burżuja. Odkąd burżuje przejęli władzę, ten sam kułak, czyli po prostu rolnik, stale jest nie dość biedny, a więc zagrażający „jedynie słusznej władzy”. Zmiana koloru z czerwonego przez sześciobarwny, na zielonym kończąc, to za mało, żeby wprowadzić totalny zamordyzm.Czytaj więcej ..

Ptak kolorowy – Dłużewska

Jej dokonania to 36 scenariuszy filmowych, 31 wyreżyserowanych, 6 których była producentem, 2 filmy zablokowane przez telewizję. Kolorowy ptak odleciał, zostało wspomnienie, uczciwe i z dystansem. Także do własnych kolorów. Czytaj więcej ..

© 2023 Copyright: Grupa Medialna Gruszka

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments