W drodze do Białego Domu

Polityka jest tak jak wojna potrzebuje pieniędzy i jeszcze więcej pieniędzy. Kandydat demokratów i urzędujący prezydent Joe Biden jest mistrzem w ich gromadzeniu. Kampania wyborcza Bidena w lutym zgromadziła aż $53 mln (w sumie ma $155 mln), w porównaniu z kampanią Trumpa, która wygenerowała tylko $20,3 mln (w sumie $42 mln). 

28-go marca  w Nowym Jorku Biden wspierany przez byłych demokratycznych prezydentów Billa Clintona i Baracka Husseina Obamę otrzymał od bogatych darczyńców aż $26 mln! Tegoż dnia b. prezydent Trump również pojawił się w NYC, ale na pogrzebie 31-letniego policjanta (Jonathan Diller) zastrzelonego na służbie przez wielokrotnego przestępcę (21 razy aresztowany i wypuszczony!) podczas sprawdzania samochodu zaparkowanego w niedozwolonym miejscu w dzielnicy Queens. Na pożegnaniu chcieli przemawiać gubernator Hochul (mąż polskiego pochodzenia)i prokurator Leticia James (ta od Trumpa), jednak rodzina odprawiła ich z kwitkiem. Jak na dłoni widać preferencje obydwu kandydatów na prezydenta USA…

Dla pełniejszego obrazu przypomnijmy, że sądowo nękany finansowo  przez lewicę Trump kilka dni temu po debiucie jego Trump Media (właściwie platformy społecznościowej Truth Social), powrócił na listę 500 najbogatszych Amerykanów. Jego majątek jest oceniany na $6,4 mld. Kupując jego akcje na giełdzie zwolennicy cenią go i  chronią przed zakusami pragnącymi jego bankrucji lewactwa.

Przedstawmy możliwych kandydatów na wiceprezydenta przy boku Trumpa w tym powtórnym pojedynku prezydenckim między rywalami z wyborów w 2020 r. 

Fot: Darren Halstead (Unsplash).

Zauważmy jednak, że polityczni macherzy obydwu stron próbuja zdestabilizować warunki tego pojedynku usiłując wprowadzić do gry kandydatów trzecich. Niebezpieczeństwem dla Bidena była kandydatura demokratycznego senatora z Wirginii Zachodniej Joe Manchin, który miał startować jako niezależny kandydat.

Prawdziwą solą w oku kampanii Bidena jest RFK Jr., który dalej utrzymuje się na powierzchni i co gorsze zaakceptował kandydatkę na swojego wiceprezydenta znaną lewaczkę (marksistka), która dotąd hojnie finansowo wspomagała Joe Bidena. 38 letnia Nicole Shanahan (matka Chinką) jest prawnikiem z Kalifornii, byłą żoną jednego z założycieli Google (Sergey Brin). Media podają, że miała romans z Elon Musk. To ona dała $4 mln super PAC American Values 2024  na reklamę  RF Kennedy podczas ostatniego Super Bowl. Nicole pochodzi z biednej rodziny i choć nie jest jak RFK Jr. przeciwko szczepionkom, to jednak zgadza się z nim w wielu aspektach. Antyszczepionkowy RFK kojarzy się z postawą antysystemową, ekstremalnym ekologizmem, żądaniem zakończenia wojny na Ukrainie i poparciem dla Izraela. Lewicowo radykalny Kennedy ma nadzieję zakwalifikować się do prezydenckich debat z Bidenem i Trumpem. Kandydatura RFK, który zbiera w sondażach ok. 10% może poważnie zagrozić szansom Bidena.

Demokraci są wściekli, oto wypowiedź Sen. Mallory McMorrow (D-MI):

“Z Kennedym ubiegającym się o prezydenturę mamy większe prawdopodobieństwo, że Donald Trump ponownie zostanie prezydentem”

Ich obawy potwierdza Trump:

“RFK Jr. jest najbardziej radykalnym lewicowym kandydatem w tych wyborach. Jest zwolennikiem Nowego Zielonego Przekrętu i innych nieszczęść rozwalających ekonomię. Przypuszczam, że odbierze on głosy Pokręconemu Joe Bidenowi, co byłoby wielką przysługą dla Ameryki. Jego partnerka, Nicole Shanahan jest jeszcze bardziej “liberalna” jeśli to nawet jest możliwe. Kennedy jest Radykalnym Lewicowym Demokratą i zawsze nim będzie!!! To jest wspaniałe dla MAGA, ale komuniści będą blokować go, aby mógł startować wszędzie w wyborach”.

Trump obejmuje prowadzenie w 2024 r., gdy w tym samym czasie popularność Bidena osiąga nowy najniższy poziom – wynika z sondażu WSJ Niezadowolenie z Bidena jest wszechobecne, a przytłacza go pesymizm gospodarczy.

Trwają również usiłowania wystawienia “niezależnego” kandydata, który zaszkodziłby szansą na zwycięstwo Trumpa. Do niedawna najpoważniejszym kandydatem był tu b. gubernator New Jersey Chris Christie, który wcześniej odpadł w przedbiegu prawyborów. Jednak Christie zrezygnował z odegrania tej roli. Inni kandydaci na niezależnych konkurentów Trumpa to była ambasador do ONZ Nikki Haley i b. gubernator Maryland Larry Hogan, a nawet b. wiceprezydent Mike Pence. Jak dotąd wszyscy odmówili przystąpienia do kampanii jako niezależni kandydaci. Mike Pence ogłosił utworzenie funduszu $20 mln do walki z populizmem, czyli walki z ruchem MAGA D.J. Trumpa. Mniej interesuje go sprawa otwartych granic czy kwestia $35 trylionów (po polsku bilionów) długu, czy nawet roczny deficyt w budżecie, dziś na poziomie 2,5 tryliona dolarów.

Najnowsze sondaże wskazują, ze dla Amerykanów najważniejsza jest ekonomia (61%), uważa tak 70% Republikanów i 50% Demokratów. Następne są uczciwe wybory (53%). Dalej imigracja (48%), 69% Republikanów i 29% Demokratów. Aborcja jest bardzo ważna dla 46% wyborców, 58% Demokratów i 29% Republikanów . Sprawy zagraniczne otrzymały uwagę 38%, 44% Reps i 34% Dems, zaś opieka zdrowotna ważna jest dla 57% Dems i 36% Reps. Jeszcze zmiany klimatyczne są bardzo ważne dla 30% wyborców, z czego 49% to Dems i 15% Reps. Trump ciągle wyprzedza wyprzedza Bidena 46,6% do 45%, ale kiedy w grze jest RFK  Trump wyprzedza Bidena o 5,4% (40,7% do 35,3%, z Kennedym 12,3% (w/g RCP). W trudnych czasach potrzeba nam silnych liderów. W 2016 r na Trumpa głosowało 63 mln wyborców, w 2020 74 mln, zobaczymy ile zagłosuje w tym 2024 r…

Jednak wróćmy do pytania: Kogo Trump wybierze na swojego wiceprezydenta? W 2016 r. wybrał Mike Pence, który miał zapewnić mu poparcie silnego lobby ewangielickich wyborców. Tym razem Trump oświadczył, że wybierze kandydata, który będzie mógł go zastąpić, aby kontynuować jego program MAGA. Chodzi też o to, że to byłaby druga i finalna kadencja Trumpa, a wiceprezydent w razie zwycięstwa w 2028 r. mógłby jeszcze rządzić przez następne 8 lat. Na liście kandydatów pojawiają się senator z Ohio (pisarz) JD Vance, który porównał Trumpa do Cesara i Konstantyna Wielkiego, gubernator Południowej Dakoty Kristi Noem, b. kongresmenka z Hawajów Tulsi Gabbard (niegdyś w partii demokratycznej),  czarnoskóry senator Tim Scott z Południowej Karoliny, gubernator Florydy Ron DeSantis, kongresmenka z Nowego Jorku Elise Stefanik (ojciec z pochodzenia Czech), była gwiazda FOX News Tucker Carlson, czarnoskóry kongresmen z Florydy Byron Donalds, czy kandydatka do Senatu ze stanu Arizona Keri Lake.

Z relacji agencji Bloomberg dowiadujemy się, że Trump rozmawiał już z byłym konkurentem Vivek Ramaswamy (biolog, doktor prawa, biznesmen), który w kampani prezydenckiej bardzo starał się pomagać Trumpowi atakując jego przeciwników głównie neocon Nikki Haley (zwolenniczka dotowania wojny na Ukrainie i BLM) i wcześniej Chrisa Christie. Temu młodemu gładkiemu Hindusowi z pochodzenia Trump zaproponował kierowanie w przyszłej administracji ministerstwem Bezpieczeństwa Wewnętrznego,

poza nim propozycje kierowania poszczególnymi ministerstwami otrzymali gub. Doug Burgum, Elise Stefanik i Robert Lighthizer, co jednak wyklucza ich z listy kandydatów na wiceprezydenta.

Spójrzmy na innych kandydatów. Sen. Tim Scott niestety grał przy paru senackich nominacjach rasową kartą i wypowiadał się przeciwko policji w czasie zajść spowodowanych śmiercią Georga Floyda – konserwatyści mu tego nie zapomną. 

Fot: John Hain (Pixabay).

Gubernator Florydy, Ronald Dion DeSantis, o którym pisaliśmy kilkakrotnie na Gruszce ma bardzo wysokie notowania wśród konserwatystów, podobnie jak atrakcyjna Kristi Noem która jest gubernatorem stanu Południowa Dakota. Oboje należą do grupy tych gubernatorów stanowych, którzy zwalczali obostrzenia kowidowe byłego głównego doradcy medycznego prezydenta Stanów Zjednoczonych, dr. Anthony Fauci. 

Kristi jest znaną w kołach konserwatywnych zwolenniczką prawa do życia i prawa do posiadania broni. Co do byłej demokratki Tulsi Gabbard która do niedawna była majorem Gwardii Narodowej na Hawajach (i weteranem wojny w Iraku) warto pamiętać, że startowała w 2020 r. przeciwko Bidenowi w demokratycznych prawyborach. Gabbard jest przeciwniczką ruchu “Woke” [red: Wokę to przymiotnik wywodzący się z języka afroamerykańskiego w języku potocznym oznaczający „wyczulony na uprzedzenia rasowe i dyskryminację”]. Zaprzyjaźniona z Tuckerem Carlsonem, prominentnym celebrytą dziennikarskim, Gabbard jest także przeciwnikiem wojny na Ukrainie, 

Trump, jak twierdzi, musi wybrać kandydata, który nie może być zbyt konserwatywny. A do konserwatywnych należą zarówno senator Tim Scott który jest przeciwnikiem aborcji po 6 tygodniach ciąży jak i gubernator Kristi Noem, która podpisała prawa znacząco ograniczające aborcję. 

Kampania prezydencka nabiera tempa. Warto w tym miejscu zacytowac gubernator Południowej Dakoty Kristi Noem (z którą ponoć miał romans “adiutant” Trumpa Corey Lewandowski). Noem sugeruje, że Joe Biden nie kontroluje swojej administracji i jest jedynie dekoracyjnym słupem lewaków.

“Mają socjalistyczno-komunistyczną agendę. Myślę, że oni tak zinfiltrowali Partię Demokratyczną, że ona nie jest tą partią którą była 20 lat temu, teraz jest partią socjalistyczną, która nie chce silnej Ameryki /../. Widzimy, że prezydent naraża nasz kraj pozwalając na inwazję przez  południową granicę i destabilizuje nasz kraj”

W Waszyngtonie polityczna grupa rzekomych byłych zwolenników Trumpa wystartowała z zasobem $50 mln, aby zatrzymać jego pochód do prezydentury. Na portalu “Glosujacy Republikanie przeciwko Trumpowi” czytamy:

“Republikańscy Wyborcy Przeciwko Trumpowi (RVAT) będą apelowali do umiarkowanych Republikanów i ich sympatyków w “swing states” z video wypowiedziami przez ludzi rozczarowanymi Trumpem” .

W 2020 r. podobna grupa agitująca przeciwko Trumpowi uwolniła video z ponad 1,000 wypowiedzi atakującymi Trumpa. Tym razem jest skromniej, aplikują 100 anty-Trumpowych opinii poprzez media, radio i bilbordy szczególnie w wahających się stanach optując m.in. za otwartymi granicami dla imigrantów.  Longwell i Kristol agitują za zabezpieczeniem granic Ukrainy  “Republicans for Ukraine,” i otwarciem granic w USA (!). Za tymi usiłowaniami stoją byli trockiści, którzy przeszli z Partii Demokratycznej do republikańskiej za prezydentury Reagana zwolennicy wojen na Bliskim Wschodzie reprezentowani tu przez Bill Kristol i republikańskiego stratega Sarah Longwell. Anty-Trumpowską grupę wspiera miliarder Reid Hoffman, współzałożyciel Linkedin, który ofiarował $4 mln, również Seth Klarman (z Baupost) przekazał $1 mln na rzecz zatrzymania Trumpa.

W kolejnym odcinku przyjrzymy się skomplikowanej sytuacji w obozie demokratycznym. Czy demokraci wycofają skorumpowanego i starzejącego się Joe Bidena z prezydenckiego wyścigu?

Zdjęcie główne: History in HD (Pixabay).

Udostepnij na Facebook
Dodaj na Twitter
Próba zabójstwa prezydenta Trumpa

Kilka tygodni temu Tucker Carlson skonkludował, że po wypróbowaniu wszystkich dostępnych sposobów wyeliminowania Trumpa, Deep State pozostaje tylko z ostateczną decyzją, z fizycznym morderstwem Trumpa.Czytaj więcej ..

Polityczne tsunami nadchodzi

Walec ruszył i wydaje się, że Biden mu nie umknie, słychać odgłos ostrzonych noży. Codziennie mimo desperackich prób “ożywienia” niedołężnego prezydenta wśród Demokratów przybywa jego nowych krytyków. Czytaj więcej ..

A teraz debata – starcie tytanów!

W nadchodzący czwartek szykuje się zenit politycznej gorączki w Stanach Zjednoczonych czyli debata prezydencka między Trumpem a Bidenem. Świat obserwuje wydarzenia na amerykańskiej scenie i rozważa co jest bardziej niebezpieczne dla utrzymania pokoju: słabość Bidena, czy siła Trumpa.Czytaj więcej ..

Polskie drogi – zagrożenia i szanse

Zagrozenia dla Polski sa realne skoro do rządów dorwały się rozmaite kasty, w szczególności prawnicza lecz także naukowa czy nawet lekarska. Zagrożenia o których mówimy mogą być jednak katalizatorem zmian i okazją do przewartościowań na polskiej scenie politycznej. Czytaj więcej ..

© 2023 Copyright: Grupa Medialna Gruszka

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments