Obudźcie się wszyscy

czyli o zagrożeniach wolności słowa, sumienia i naszego zachodniego dziedzictwa

Brytyjski portal internetowy conservativewoman.co.uk to interesująca formuła prezentowania konserwatyzmu jako systemu wartości znacznie wykraczającą poza nazwę samego portalu – kobieta konserwatywna. W misji portalu czytamy: “Wszyscy, którzy wierzą w wolność, podzielą moje zaniepokojenie rosnącymi zagrożeniami dla wolności słowa, wolności sumienia i naszego zachodniego dziedzictwa judeochrześcijańskiego/../. Myślenie lewicowo-liberalne dominuje

w mediach, rozrywce i środowisku akademickim, niszcząc niezależną i krytyczną myśl, próbując kontrolować to, jak mówimy i myślimy“. Tekst jest prawdopodobnie pióra Kathy Gyngell, jednego z twórców portalu, a sam portal ma duży dorobek w zakresie prezentacji konserwatywnej publicystyki i rzeczowej argumentacji.

W tym tygodniu moją uwagę na portalu przykuł artykuł pióra Paula Westona, zatytułowany “Obudźmy się wszyscy”. Sam Weston jest komentatorem politycznym, koncentrującym się na różnych czynnikach zaangażowanych w jak to określa, wojnę z cywilizacją zachodnią. Warto zapoznać się z artykułem z wielu powodów nawet jeśli myśl konserwatywna jest czytelnikowi mniej znana czy wręcz obca.

Już na wstępie Paul Weston skłania do refleksji: “Po dwóch latach szaleństwa z Covid-19, Zachód musi uporać się z kilkoma nowymi kryzysami. Szalejąca inflacja, nadchodzące niedobory żywności i paliw, małpia ospa, tajemnicze zamieszanie wokół chromosomów XX i XY oraz dziwną wojna na Ukrainie, która wydaje się być wojną zastępczą między uzbrojoną w broń nuklearną Ameryką a uzbrojoną w broń nuklearną Rosją”. Weston nie pozostawia złudzeń jaka jest jego ocena tej wojny nazwywając ją co najmniej dziwną: “Mówię o dziwnej wojnie, ponieważ nikt nie wydaje się być zainteresowany jej powstrzymaniem, bez względu na to, że może to doprowadzić do Armagedonu“.

W uzasadnieniu swej tezy autor przekonuje, że dzieje się tak dlatego by prezydenta Federacji Rosyjskiej, Putina można było obwiniać za niektóre z celowo zaprojektowanych kryzysów i dlatego ta wojna wkrótce się to skończy. Weston twierdzi, że zachodnia klasa polityczna wydaje się być bardziej niż szczęśliwa mogąc dostarczyć broń, aby przedłużyć nieuniknione i przygotować do walki do ostatniego ocalałego Ukraińca. Co uważa za nieuniknione nie precyzuje ale sugestia, że polityczny establishment Wielkiej Brytanii dostarcza broń by Ukraina walczyła do ostatniego ocalałego Ukraińca wskazuje, że nie rozumie istoty tej wojny. Nie on jeden wśród polityków Zachodu ale oprócz konkluzji powyżej oferuje kilka naprawdę interesujących obserwacji.

Jedną z nich jest stwierdzenie, że społeczeństwa w swej masie są kontrolowane przez niewielką grupę wpływowych ludzi i organizacji: “Czuję, że w oczach naszych władców nie istniejemy już jako istoty ludzkie. Jesteśmy teraz tylko bydłem pędzonym w kierunku dystopijnej przyszłości przez niewielką liczbę niezwykle wpływowych jednostek i globalnych organizacji, które nie ukrywają przyszłości, którą chcą dla nas zbudować. Ten globalny zamach stanu jest napędzany kłamstwami i korupcją na każdym szczeblu naszych krajowych i międzynarodowych instytucji. Nic, co nam powiedziano w ciągu ostatnich kilku lat, nie jest prawdą“.

Weston nie zatrzymuje się na powyższej konkluzji. Podaje przykłady o czym za chwilę. Jako egzemplifikację swoich poglądów prezentuje niespotykaną wcześniej na Wyspach koncentrację władzy i równie niespotykaną ingerencję w życie obywateli mówiąc: “w ciągu ostatnich trzydziestu lat w Anglii i Walii umierało co roku średnio 1,2 procent populacji, przy czym zdecydowana większość z nich była starszą i chora. W 2020 roku, w roku rzekomej pandemii zabójców Covid-19, zmarł zaledwie 1 procent populacji, a zdecydowana większość 

Protesty kierowców w Ottawie, Kanada, 2022

była starszą i chora. Jednak pomimo doświadczenia niższej niż przeciętna śmiertelności, ogłoszono stan wyjątkowy Covid-19, w którym państwo przejęło największą władzę nad życiem swoich obywateli od czasów dyktatur Lenina, Hitlera i Mao“.

Weston zwraca uwagę, że “najbardziej przerażającym aspektem tego totalitarnego przejęcia” jest to, że kraje zachodnie działały zjednoczonym krokiem, podważając każdy wypróbowany i zaufany historyczny protokół zdrowia

publicznego związany z wirusami przenoszonymi drogą powietrzną i zastępując je tyranią. Tyrania ta nie miała podstaw w rzeczywistości medycznej lub naukowej.

Na poparcie swoich konkluzji, Weston podaje przykłady Australii czy Kanady gdzie obywatele tych krajów, którzy rozpoznali co się dzieje i publicznie protestowali, spotkali się z wymuszoną przez państwo paramilitarną brutalnością, której nigdy wcześniej nie widziano na Zachodzie.

W Australii gumowe kule były używane przeciwko pokojowym demonstrantom. W Kanadzie Justin Trudeau powołał się na ustawę o środkach wojennych, aby bić, więzić i pauperyzować pokojowych demonstrantów.

Autor konkluduje, że najpoważniejsze konsekwencje powyższych wydarzeń mają dwojaki, złowrogi charakter. Po pierwsze, klasy rządzące zorientowały się, że mogą zrobić ze społeczeństwem “cokolwiek tylko chcą jeśli wystarczająco je sterroryzują” osiągając tym samym swoje ambicje polityczne. Z drugiej zaś strony, jako społeczeństwa dowiedzieliśmy się jaka jest polityczną agenda tychże elit skoro bezwstydnie obwieszczają swe intencje co roku na spotkaniu w Davos i oznajmują to głośnym głosem. Weston posuwa się do stwierdzenia, że po raz pierwszy w historii klasa rządząca może tworzyć nowoczesne społeczeństwo rewolucyjne bez uciekania się do brutalnej rewolucji zorganizowanej na ulicach.

Wszystko, czego potrzebują, to dane elektroniczne i cyfrowe identyfikatory połączone z kontrolowaną przez rząd cyfrową walutą banku centralnego, którą obecnie wdrażają wszystkie zachodnie rządy. Covid-19, masowe szczepienia i cyfrowe przepustki Covid – proszę nie sądzić, że przeszły do historii – były oczywiście niezbędnym warunkiem wstępnym, jeśli Digi-Tyrania mogłaby kiedykolwiek stać się rzeczywistością“.

Protesty spoleczne w Australii, 2022

W powyższą diagnozę warto wsłuchać się szczególnie uważnie bo jest dobrą synteza stanu umysłów który dojrzewa na Zachodzie, ale jest niemal całkowicie już nieobecny w polskiej przestrzeni medialnej, także tej internetowej. Oczywiście

łatwo o prostackie wytłumaczenie tej sytuacji wysokimi cenami benzyny na stacjach benzynowych, wojną na Ukrainie czy wzrastającą inflacją czyli gwałtownym ubożeniem polskiego społeczeństwa. Ale czy tylko? 

Wydaje się że nie. Autor artykułu wskazuje, że “Zachodnie rządy pracują /../ nad ustawodawstwem, które zarówno uciszy sprzeciwy w mediach społecznościowych, jak i fizyczne protesty publiczne. Tworzone są nowe Ministerstwa Prawdy, które znikną i wydrą z pamięci wszelkie pisane i mówione słowa, które naszą klasa rządząca uważa za dezinformację lub dezinformację. To jest 1984 Orwella i dzieje się na naszych oczach“. Paul Weston nie rozwija tematu ale skądinąd wiemy, że na przykład rząd Kanady jako pierwszy z krajów tzw. Zachodu planuje licencjonowanie dziennikarstwa czyli nadawanie przez rząd licencji dziennikarskich ośrodkom medialnym i pojedynczym osobom. Licencję można będzie otrzymać tylko wtedy jeśli poglądy dziennikarza lub organizacji nie kolidują z oficjalną narracją rządu kanadyjskiego. Bez licencji nie będzie można uprawiać zawodu o czym przekonują się już te organizacje

medialne, które wspierały protesty kierowców kilka miesięcy temu. Przekonali się o tym twórcy programu “Ezra Levant Show” a więcej na ten temat znaleźć można na portalu “rebelnews”.

Wracając do artykułu Paula Westona, kim według autora są organizacje odpowiedzialne za ten zamach stanu? “/../to przede wszystkim Światowe Forum Ekonomiczne, Organizacja Narodów Zjednoczonych, Światowa Organizacja Zdrowia, Bank

Światowy, Międzynarodowy Fundusz Walutowy, UE, media społecznościowe Big Tech, przemysł farmaceutyczny, cała zachodnia klasa polityczną i trzy gigantyczne instytucje finansowe o nazwie BlackRock, Vanguard i State Street, wraz z garstką niezwykle bogatych miliarderów, w tym Sorosa i Gatesa” – wymienia Weston.

Autor tekstu stwierdza jednoznacznie, że to uzgodniona władza i bogactwo posiadane przez powyższe organizacje całkowicie skorumpowały politykę, naukę, dziennikarstwo, sądownictwo, akademię i medycynę. Choć jak mówi, wciąż są “odważne dusze z tych zawodów” które ryzykują swoją karierę wypowiadając się publicznie, to nigdy nie zobaczymy ich w mediach głównego nurtu lub największych platformach społecznościowych. Ci, których wolno nam widzieć, są kupowani i opłacani dla propagandystów, którzy nie mówią nam nic poza linią rewolucyjną.

Autor artykulu ma z pewnością rację w swojej konkluzji. O skali zjawiska przekonaliśmy się podczas “pandemii

w Polsce, gdzie trudno było znaleźć wypowiedzi dr. Bodnara skutecznie leczącego setki pacjentów z Covid-19 swoją amantadyną, gdy w tym samym czasie telewizja lansowała najpierw maseczki ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego a potem wynajętych dyżurnych “wirusologów”, którzy przekonywali nas o konieczności ich noszenia. Sam dr. Bodnar za skuteczne leczenie doczekał się rozprawy sądowej w swojej sprawie.

Ostateczna diagnoza sytuacji na świecie skłania autora tekstu do apelu “Obudźcie się, wszyscy” a wizję przyszłości z którą przyjdzie się zmierzyć społeczeństwom charakteryzuje w taki oto sposób: “Powiedzieli nam, czego chcą. Mniejsza populacja, niższy ślad węglowy czy nadzór nad cyfrowym ID/stan kredytu społecznego, który jest w stanie nakłonić nas do ich dyktatorskiej woli. Nigdy więcej mięsa, tylko robaki; mnóstwo pysznych robaków. Aparatczycy Zielonego Nowego Porządku Świata nadal będą mieli swoje prywatne odrzutowce, swoje przybrzeżne rezydencję, udźce z dziczyzny i szampana, podczas gdy my nie będziemy mieli niczego, co, jak podejrzewam, nie wywoła delirycznego szczęścia, niezależnie od tego, w co Herr Schwab mógłby rzekomo wierzyć“.

Spekulacje na temat tego w co wierzy Herr Schwab pozostawiam czytelnikowi. Głos Paula Westona w dyskusji nad przyszłością świata nie jest na Zachodzie odosobniony. W kontekście Polski, warto zauważyć, że obawy Westona podziela z pewnością znaczna część myślącej części naszego społeczeństwa. Także tej, która na codzien nie interesuje się nawet polityką. Czy podzieli te obawy znaczna część polskiego establishmentu politycznego? Wątpię, zważywszy na ostatnie “przepowiednie” premiera Morawieckiego który już wie, że nowa pandemia przyjdzie już w sierpniu i bezmyślnie przewiduje nowe lockdowny i maski.

Poznałem kiedyś Kornela Morawieckiego, ojca premiera, człowieka o wielkim sercu, mądrości i odwadze, a który w wywiadzie dla IPN na pytanie jakiej Polski potrzebują Polacy powiedział: “Solidarnej Polski”.

Kornel był wizjonerem. Zbieżność nazw i komentarz pozostawiam czytelnikowi. Portret premiera nijak nie przypomina wizerunku wielkiego ojca. Napiszemy o tym w następnej odsłonie.

Udostepnij na Facebook
Dodaj na Twitter
Piramida demokracji

Jeden bunt przy urnach dopiero co nastąpił. Obywatele w ostatnim głosowaniu zawstydzili polityków, powtarzających przedtem, że życie publiczne przeciętnego Polaka nie pasjonuje. Zaprzeczyły temu długie wieczorne kolejki do urn wyborczych.Czytaj więcej ..

Jedziemy na Euro

Po wyeliminowaniu Walii rzutami karnymi w barażowym meczu na wyjeździe – polscy piłkarze pojadą na Mistrzostwa Europy. Nie ma sensu narzekanie, że awans zdobyli w ostatnim momencie albo nie w takim stylu jak trzeba. Kto nie umie cieszyć się z sukcesów, kolejnych już nie odniesie.Czytaj więcej ..

Między nami a Walijczykami

Ustrzegliśmy się podobnie niemiłej niespodzianki, jaką w grupie eliminacyjnej stała się porażka z Mołdawią. Piłkarze Michała Probierza zgodnie z planem i rankingami pokonali Estonię 5:1 i o awans do finałów Euro zagrają w Cardiff z Walią. To symboliczne dla nas miejsce i przeciwnik.Czytaj więcej ..

Jaka tragedia taka Balladyna

Minął czas, kiedy Nową Lewicę uosabiały miła buzia i posągowa sylwetka Magdaleny Ogórek. Z sejmowej trybuny gorszą twarz postkomunizmu zaprezentowała przewodnicząca klubu Anna Maria Żukowska, zapowiadająca, że znane ze “strajku kobiet” błyskawice powrócą i jedna z nich porazi Szymona Hołownię ..Czytaj więcej ..

© 2023 Copyright: Grupa Medialna Gruszka

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments