Korzyści dla planety

czyli o „uzdatnianiu” mieszkań najbiedniejszych

Pod płaszczykiem walki o zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i mityczną ochronę środowiska, Unia Europejska chce niszczyć własność i niezależność Polaków. Wymyślają tak zwane „korzyści dla planety”, zapominając o korzyściach dla ludzi. Najnowszym pomysłem jest dyrektywa, która ma realizować utopijny plan przekształcenia budynków w „ekologiczne” i „bezemisyjne”. Do 2030 roku nasz rząd ma wytypować 15% najbardziej emisyjnych (czytaj najstarszych) budynków w kraju i wymusić ich termomodernizację. Do roku 2050 wszystkie budynki w całej Unii mają być bezemisyjne. Będzie się to wiązało z remontami i „uzdatnianiem” mieszkań najbiedniejszych Polaków mieszkających w najstarszych budynkach. To oni pierwsi poczują unijną troskę.

Najlepsze jest to, że nie idą za tym żadne fundusze przeznaczone na ten cel. Oznacza to w krótkich słowach jedno — podniesienie cen wynajmu i kosztów utrzymania mieszkania. Obowiązkowe remonty to nic. Dalej jest jeszcze lepiej. Wkróce każdy dom czy mieszkanie otrzyma paszport. Unia uwielbia paszporty.

W paszporcie będzie zapisane, kiedy i w jaki sposób mamy remontować swoje, własne nieruchomości, a dodatkowo będzie on świadectwem naszej efektywności energetycznej. Wymuszenie termomodernizacji budynków w Polsce będzie bardzo kosztowne i kolosalnie obciąży kieszenie podatników.

Wymiana starych systemów grzewczych, instalacji elektrycznych i innych elementów wymagających modernizacji będzie nie tylko droga, ale i czasochłonna. 

Ostateczny koszt może być jeszcze większy, jeśli dojdą do tego dodatkowe przebudowy budynków, aby spełnić wyśrubowane wymagania unijne dotyczące emisji. Co więcej, wymuszenie termomodernizacji może być trudne do wprowadzenia w życie. Wiele starszych budynków nie spełni wymagań unijnych i nie będzie w stanie przejść przez proces modernizacji. W takim przypadku właściciele tych budynków mogą być zmuszeni do ich zburzenia, bo bez paszportu świadczącego o zgodności z dyrektywami, nie da się takiego mieszkania nawet sprzedać.

Trzeba pamiętać o jednym, że Ziemia istniała na długo przed pojawieniem się ludzi i będzie istnieć długo po ich zniknięciu. Planeta sobie poradzi, a my nie jesteśmy najważniejsi we wszechświecie.

A poza tym sądzę, że Unia Europejska powinna zostać zniszczona.

 

Komentarz zaczerpniety ze strony autora na Facebook

Jaroslaw “Toll” Kowalski

Odrażający brudni źli

Kampania wyborcza służyć mogłaby pokazaniu ludzkiej twarzy władzy ale również jej konkurentów. Nic podobnego się nie dzieje. O głosy zabiega się w inny sposób niż demonstrując troskę o Polskę i jej przyszłość ..Czytaj więcej ..

Lekcja z Wieruszowa

Prawybory w liczącym 8,5 tys mieszkańców a wraz z wiejską częścią gminy 14 tys. Wieruszowie, położonym dokładnie na dawnej granicy rozbiorowej (stąd wieloletnia zbieżność lokalnych wyników z ogólnopolskimi), pokazały, że nic w polskiej polityce nie jest przesądzone. Wynik głosowania mieszkańców różni się od rezultatów sondaży.Czytaj więcej ..

V Kolumna korupcji

Za miskę soczewicy biurokraci ze służb konsularnych sprzedawali nasze poczucie bezpieczeństwa. W aferze wizowej poraża nie tylko ogromna liczba nielegalnych imigrantów, którzy stali się jej beneficjentami wraz z urzędnikami wyzbytymi uczciwości i skrupułów – ale i niska taksa korupcyjna, jaką uiszczali. Czytaj więcej ..

Wierzę Wajdzie nie Maziarskiemu

Kiedyś wielki reżyser Andrzej Wajda, występując w roli członka komitetu poparcia Platformy Obywatelskiej nazwał TVN “naszą telewizją”. Teraz, nie legitymujący się podobnym uznaniem Wojciech Maziarski przekonuje nas, że to całkiem bezstronna stacja.Czytaj więcej ..

Lizus PiS-u, Lis PiS-u

Michał Adamczyk jak w lustrze odbija wcześniejszy upadek Tomasza Lisa, żurnalisty z kolei antypisowskiego. Nie chodzi jednak o proporcje. Najważniejsze w obu aferach pozostają krzywdy, zadane ofiarom przez pewnych własnej bezkarności celebrytów.Czytaj więcej ..

Jarosław "Toll" Kowalski
Jarosław "Toll" Kowalski

Autor książki Tramwaj Przeznaczenia, lider Klubu Graczy Konfederacji, wice przewodniczący oddziału Warszawa Północ partii Nowa Nadzieja.
Od 2017 zajmuje się finansami w tejże partii.
W 2019 kandydat na posła z Konfederacji Wolność i Niepodległość.
Miłośnik gier logicznych, startegicznych, bitewnych i wolności osobistej.
W pracy znany jako ten, który potrafi rozmawiać ze wszystkimi.

© 2023 Copyright: Grupa Medialna Gruszka

Dodaj komentarz