Korzyści dla planety

czyli o „uzdatnianiu” mieszkań najbiedniejszych

Pod płaszczykiem walki o zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i mityczną ochronę środowiska, Unia Europejska chce niszczyć własność i niezależność Polaków. Wymyślają tak zwane „korzyści dla planety”, zapominając o korzyściach dla ludzi. Najnowszym pomysłem jest dyrektywa, która ma realizować utopijny plan przekształcenia budynków w „ekologiczne” i „bezemisyjne”. Do 2030 roku nasz rząd ma wytypować 15% najbardziej emisyjnych (czytaj najstarszych) budynków w kraju i wymusić ich termomodernizację. Do roku 2050 wszystkie budynki w całej Unii mają być bezemisyjne. Będzie się to wiązało z remontami i „uzdatnianiem” mieszkań najbiedniejszych Polaków mieszkających w najstarszych budynkach. To oni pierwsi poczują unijną troskę.

Najlepsze jest to, że nie idą za tym żadne fundusze przeznaczone na ten cel. Oznacza to w krótkich słowach jedno — podniesienie cen wynajmu i kosztów utrzymania mieszkania. Obowiązkowe remonty to nic. Dalej jest jeszcze lepiej. Wkróce każdy dom czy mieszkanie otrzyma paszport. Unia uwielbia paszporty.

W paszporcie będzie zapisane, kiedy i w jaki sposób mamy remontować swoje, własne nieruchomości, a dodatkowo będzie on świadectwem naszej efektywności energetycznej. Wymuszenie termomodernizacji budynków w Polsce będzie bardzo kosztowne i kolosalnie obciąży kieszenie podatników.

Wymiana starych systemów grzewczych, instalacji elektrycznych i innych elementów wymagających modernizacji będzie nie tylko droga, ale i czasochłonna. 

Ostateczny koszt może być jeszcze większy, jeśli dojdą do tego dodatkowe przebudowy budynków, aby spełnić wyśrubowane wymagania unijne dotyczące emisji. Co więcej, wymuszenie termomodernizacji może być trudne do wprowadzenia w życie. Wiele starszych budynków nie spełni wymagań unijnych i nie będzie w stanie przejść przez proces modernizacji. W takim przypadku właściciele tych budynków mogą być zmuszeni do ich zburzenia, bo bez paszportu świadczącego o zgodności z dyrektywami, nie da się takiego mieszkania nawet sprzedać.

Trzeba pamiętać o jednym, że Ziemia istniała na długo przed pojawieniem się ludzi i będzie istnieć długo po ich zniknięciu. Planeta sobie poradzi, a my nie jesteśmy najważniejsi we wszechświecie.

A poza tym sądzę, że Unia Europejska powinna zostać zniszczona.

 

Komentarz zaczerpniety ze strony autora na Facebook

Jaroslaw “Toll” Kowalski

Wszystkie barwy TVN

Nadaniem materiału atakującego Jana Pawła II za domniemane tolerowanie pedofilii bez udokumentowania zarzutów stacja TVN zmarnowała kapitał społeczny, jaki zyskała wcześniej na zatrzymanej wetem prezydenta Andrzeja Dudy próbie pozbawiania jej przez władze prawa do działania.Czytaj więcej ..

Jeden gol, punkty trzy

Wygrana z Albanią (1:0) cieszy tylko dlatego, że przedłuża nadzieje na awans do finałów Euro, nadwątlone po porażce z Czechami (1:3). Za to styl czyni trudnym do uwierzenia fakt, że poprzedniego selekcjonera Czesława Michniewicza odwołano ze stanowiska pod pretekstem, że reprezentacja gra brzydko.Czytaj więcej ..

Dobry sąsiad, redaktor z Dziennika TV

/../pozostawał Adam Bronikowski człowiekiem niezmiennie wysokiej kultury, klasy i ogłady, czego nie zmienia fakt, że przez lata jako prezenter i flagowy reporter Dziennika Telewizyjnego służył złej sprawie.Czytaj więcej ..

Zamienił stryjek … czyli dlaczego piłkarze źle grają

Kompromitująca porażka na początek eliminacji do Euro 1:3 z Czechami, stanowiącymi potęgę w hokeju na lodzie ale nie w futbolu, stanowi oczywisty efekt zwolnienia selekcjonera Czesława Michniewicza i zastąpienia go portugalskim trenerem Fernando Santosem, który z drużyną narodową sobie nie radzi.Czytaj więcej ..

Barbarzyńcy i autorytety

W atakach na dobre imię Jana Pawła II zwraca uwagę przede wszystkim fałsz, potem dopiero brak przyzwoitości. Autorytety społeczne znalazły się na celowniku, tropi się żywych i martwych bohaterów, za to celebryci cieszą się nieformalnym immunitetem. To dwie strony tego samego medalu.Czytaj więcej ..

Jarosław "Toll" Kowalski
Jarosław "Toll" Kowalski

Autor książki Tramwaj Przeznaczenia, lider Klubu Graczy Konfederacji, wice przewodniczący oddziału Warszawa Północ partii Nowa Nadzieja.
Od 2017 zajmuje się finansami w tejże partii.
W 2019 kandydat na posła z Konfederacji Wolność i Niepodległość.
Miłośnik gier logicznych, startegicznych, bitewnych i wolności osobistej.
W pracy znany jako ten, który potrafi rozmawiać ze wszystkimi.

© 2023 Copyright: Grupa Medialna Gruszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *