Na kogo nie zagłosuję ..

Przywilej prowadzenia niezależnej platformy medialnej, to także szczególna odpowiedzialność za słowo i przekaz. W tej pracy, w okresie kończącej się szczególnie ważnej kampanii wyborczej, zachowaliśmy najdalej posunięty pluralizm w prezentacji poglądów naszego środowiska i portalu, starając się wspierać szczególnie te formacje, którym w kampanii ograniczono dostęp do mediów a w skrajnym przypadku odebrano głos. Mowa tu przede wszystkim o partii Polska Jest Jedna.

Ale przywilej prowadzenia portalu, to także obowiązek bycia transparentnym w stosunku do tych internautów, którzy chcą wiedzieć jakie są sympatie polityczne samego editora. Temu służy Editorial i z tego właśnie przywileju dziś korzystam.

Na kogo zagłosuje w wyborach? Nie powiem wprost, ale powiem na kogo i dlaczego nie zagłosuję 15 pazdziernika. Czytelnik z pewnością zidentyfikuje bez trudu moje sympatie. Nie jestem w nich odosobniony. Podobne do moich sympatie mają także rozpoznawalni dziś pisarze i dziennikarze, ludzie mediów i środowisk akademickich.

Nie zagłosuje na:

•            KO ich sojuszników – Za rozbrajanie Polski i lobbowanie ich lidera obcym państwom.

•            PiS – Choć doceniam wysiłek formacji i pracę jej liderów w przywracaniu Polsce jej należnego miejsca w Europie, eliminacji biedy i budowaniu bezpieczeństwa kraju, formacja okazała się niewystarczającym gwarantem dbania o interes społeczny w czasie pandemii. Głos na PiS, to także głos na Niedzielskiego, Szumowskiego i grupę sprzedajnych lekarzy, dbających o interesy firm farmaceutycznych. Propagandy sanitaryzmu i poniżania społeczeństwa nie da się wybaczyć.

•            Konfederację – Na jej listach znalazł się nawet lobbysta niemieckiej partii AfD (Alternatywa dla Niemiec), partii jawnie sprzyjającej imperialnej Rosji. Nie ma miejsca w polskim parlamencie dla takich osób – stanowią fundamentalne zagrożenie dla polskiego państwa. Pisałem o tym obszernie w osobnym artykule.

•            Trzecią Drogę – Lider Polska 2050 lobbuje za przyjęciem przez Polskę Euro co jest wbrew oczywistym interesom naszego państwa, lider PSL zażądał rozwiązania Wojsk Obrony Terytorialnej co stanowi sabotaż państwa w najbardziej oczywistym tego słowa znaczeniu. Co więcej, to także partia głosująca w Europarlamencie, za przejęciem Polskich Lasów przez Unię co stanowi oddanie jednej trzeciej terytorium państwa tejże instytucji. To najbardziej oczywisty głos za zrzeczeniem się polskiej suwerenności.

•            Lewicę – Proaborcyjne hasła liderów tego ugrupowania i proaktywne działanie na rzecz legalizacji związków homoseksualnych i adopcji przez nie dzieci, stanowi nie tylko pogwałcenie konstytucji, jest także przejawem odejścia od najbardziej dla Polaków cennych wartości, chrześcijańskich, a na tych państwo przetrwało nawet w czasach zaborów.

•            Bezpartyjnych Samorządowców – Pozbawiona zaplecza politycznego formacja, nie może być receptą na rozwiązanie najważniejszych dla państwa wyzwań płynących zarówno z Rosji jak i Unii Europejskiej. Nikłe poparcie w sondażach, jest tego najlepszym dowodem.

W swoich sympatiach politycznych nie jestem odosobniony. Podobnie myślą dziennikarze Witold Gadowski, Michał Sumlinski czy Jan Pospieszalski.

Zachęcam do głosowania zgodnie z sumieniem a mój wybór pada na tę formację, która jest medialnie najbardziej prześladowaną i niedopuszczaną do głosu. To pogwałcenie zasad demokracji.  To także sygnał, że formacja może być zagrożeniem dla interesów całkiem znaczącej części polskiego establishment politycznego. A te interesy, są nierzadko interesami obcych państw. Na to, nie może być naszej zgody w dniu wyborów.

Udostepnij na Facebook
Dodaj na Twitter
Wartość dodana czyli bonus demokracji

Wybory z 15 października powinny stanowić powód do dumy dla obywateli i lekcję pokory dla polityków. Ci ostatni wszyscy ogłosili się zwycięzcami. Niech im będzie. Powiedzmy, że przemawiają w imieniu swoich elektoratów, zatem tym razem – akurat – nie kłamią.Czytaj więcej ..

Czekamy na następny

Każdy polski rząd, powołany zgodnie z demokratycznymi zasadami, zasługuje na szacunek. Dotyczy to również nowego gabinetu Mateusza Morawieckiego. Stwierdzenie to nie przesądza jednak o politycznych szansach. Pozostają znikome, że rząd obroni się w sejmowym głosowaniu.Czytaj więcej ..

Fatalny symbol i cierpliwość wyborców

Gdyby wszyscy polscy eurodeputowani zagłosowali solidarnie przeciwko rezolucji Parlamentu Europejskiego popierającej rewizję traktatów unijnych ograniczającą suwerenność państw narodowych, nie zostałaby ona przyjęta. Stało się jednak inaczej.
Czytaj więcej ..

Odnowa czy… odwet od nowa

Donald Tusk zapowiadając powołanie w Sejmie aż trzech komisji śledczych poniekąd ujawnił, że nie wierzy w powstanie własnego rządu i uznaje obecną większość sejmową za wszystko, co może osiągnąć.Czytaj więcej ..

Jedna ojczyzna, jeden patriotyzm

Agnieszkę Kublik z “Wyborczej” razi odmienianie słowa “Polska” we wszystkich przypadkach. Podobnie jak patriotyzm “kiboli”, bo tak pisze lekceważąco o kibicach, nie uzasadniając, dlaczego akurat oni mają być gorszymi obywatelami.Czytaj więcej ..

© 2023 Copyright: Grupa Medialna Gruszka

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments