Na kogo nie zagłosuję ..

Przywilej prowadzenia niezależnej platformy medialnej, to także szczególna odpowiedzialność za słowo i przekaz. W tej pracy, w okresie kończącej się szczególnie ważnej kampanii wyborczej, zachowaliśmy najdalej posunięty pluralizm w prezentacji poglądów naszego środowiska i portalu, starając się wspierać szczególnie te formacje, którym w kampanii ograniczono dostęp do mediów a w skrajnym przypadku odebrano głos. Mowa tu przede wszystkim o partii Polska Jest Jedna.

Ale przywilej prowadzenia portalu, to także obowiązek bycia transparentnym w stosunku do tych internautów, którzy chcą wiedzieć jakie są sympatie polityczne samego editora. Temu służy Editorial i z tego właśnie przywileju dziś korzystam.

Na kogo zagłosuje w wyborach? Nie powiem wprost, ale powiem na kogo i dlaczego nie zagłosuję 15 pazdziernika. Czytelnik z pewnością zidentyfikuje bez trudu moje sympatie. Nie jestem w nich odosobniony. Podobne do moich sympatie mają także rozpoznawalni dziś pisarze i dziennikarze, ludzie mediów i środowisk akademickich.

Nie zagłosuje na:

•            KO ich sojuszników – Za rozbrajanie Polski i lobbowanie ich lidera obcym państwom.

•            PiS – Choć doceniam wysiłek formacji i pracę jej liderów w przywracaniu Polsce jej należnego miejsca w Europie, eliminacji biedy i budowaniu bezpieczeństwa kraju, formacja okazała się niewystarczającym gwarantem dbania o interes społeczny w czasie pandemii. Głos na PiS, to także głos na Niedzielskiego, Szumowskiego i grupę sprzedajnych lekarzy, dbających o interesy firm farmaceutycznych. Propagandy sanitaryzmu i poniżania społeczeństwa nie da się wybaczyć.

•            Konfederację – Na jej listach znalazł się nawet lobbysta niemieckiej partii AfD (Alternatywa dla Niemiec), partii jawnie sprzyjającej imperialnej Rosji. Nie ma miejsca w polskim parlamencie dla takich osób – stanowią fundamentalne zagrożenie dla polskiego państwa. Pisałem o tym obszernie w osobnym artykule.

•            Trzecią Drogę – Lider Polska 2050 lobbuje za przyjęciem przez Polskę Euro co jest wbrew oczywistym interesom naszego państwa, lider PSL zażądał rozwiązania Wojsk Obrony Terytorialnej co stanowi sabotaż państwa w najbardziej oczywistym tego słowa znaczeniu. Co więcej, to także partia głosująca w Europarlamencie, za przejęciem Polskich Lasów przez Unię co stanowi oddanie jednej trzeciej terytorium państwa tejże instytucji. To najbardziej oczywisty głos za zrzeczeniem się polskiej suwerenności.

•            Lewicę – Proaborcyjne hasła liderów tego ugrupowania i proaktywne działanie na rzecz legalizacji związków homoseksualnych i adopcji przez nie dzieci, stanowi nie tylko pogwałcenie konstytucji, jest także przejawem odejścia od najbardziej dla Polaków cennych wartości, chrześcijańskich, a na tych państwo przetrwało nawet w czasach zaborów.

•            Bezpartyjnych Samorządowców – Pozbawiona zaplecza politycznego formacja, nie może być receptą na rozwiązanie najważniejszych dla państwa wyzwań płynących zarówno z Rosji jak i Unii Europejskiej. Nikłe poparcie w sondażach, jest tego najlepszym dowodem.

W swoich sympatiach politycznych nie jestem odosobniony. Podobnie myślą dziennikarze Witold Gadowski, Michał Sumlinski czy Jan Pospieszalski.

Zachęcam do głosowania zgodnie z sumieniem a mój wybór pada na tę formację, która jest medialnie najbardziej prześladowaną i niedopuszczaną do głosu. To pogwałcenie zasad demokracji.  To także sygnał, że formacja może być zagrożeniem dla interesów całkiem znaczącej części polskiego establishment politycznego. A te interesy, są nierzadko interesami obcych państw. Na to, nie może być naszej zgody w dniu wyborów.

Udostepnij na Facebook
Dodaj na Twitter
Szmacenie demokracji

Tydzień wydarzeń nie napawa optymizmem. Jest jasne, że jedynym lekarstwem na przywrócenie demokracji w Polsce jest ucieczka Polski z Unii Europejskiej. Nie ma bowiem ceny suwerenność państwa i zachowanie wspólnoty. Szmacenie demokracji to wspólne wyzwanie dla tych z PiS i PO. Czytaj więcej ..

Bez znieczulenia i bez.. rozumu

Niedojrzały, nieprzygotowany, emocjonalny, machający palcem polityk to najgroszy z możliwych wizerunek polskiego polityka w europarlamencie. W polityce liczą się sojusze i wspólne interesy. Nikt nie chce ich robić z politykami którzy liczą na tani efekt medialny.
Czytaj więcej ..

Niebezpieczne legiony

Stoimy wobec decyzji jak gasić pożar we własnym domu. Jest bowiem jasne, że kilku rządzących złamało konstytucję i próbuje reprezentować państwo przyjmując za nie bezprawne zobowiązania. Czytaj więcej ..

Zapis jednego tygodnia

W surrealistycznej rzeczywistości która jest zapisem wyłącznie jednego tygodnia w nowoczesnym kraju środkowej Europy dowiadujemy się od premiera, że choć CPK nie będzie to w jego miejsce wybudujemy siedem innych lotnisk a torów kolejowych przybędzie więcej niż tych dla CPK. Czytaj więcej ..

© 2023 Copyright: Grupa Medialna Gruszka

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments