Niech Polska zatrudni depeszowca od rakiet

Agencja Associated Press zwolniła z pracy dziennikarza, który pierwszy powiadomił o rakiecie, jaka spadła na Polskę i zabiła dwie osoby w Przewodowie na Lubelszczyźnie. Choć nie kłamał.

 
 

James LaPorta, 35-letni autor depeszy stracił pracę, chociaż nikt mu udowodnił, że podał nieprawdę. Padł ofiarą poprawności politycznej i strachu decydentów przed Rosjanami. Oficjalnie co się stało, wciąż nie wiemy. Oczywiste tylko, że rakieta sama się nie wystrzeliła. Zaś w sytuacji gdy zginęły dwie osoby ironia pozostaje nie na miejscu, zaś opinia publiczna musi poznać prawdę.

LaPorta w serwisie AP jakoś nas do prawdy przybliżył. Po pierwsze, w ogóle wiadomość podał, gdy milczeli inni. Po drugie – napisał, że dwóch Polaków w Przewodowie zabiła rakieta rosyjska. Tylko tyle i aż tyle. LaPorta powołał się na źródło w amerykańskim wywiadzie. 

Autor depeszy jako żołnierz amerykańskiej piechoty morskiej służył w Afganistanie. Dla Associated Press pracował przez dwa i pół roku. Wszystko wskazuje na to, że dopełnił wymogów staranności dziennikarskiej. Niczego nie przesądzał. Pełnej wersji wydarzeń wciąż nie poznaliśmy. Jeśli nawet prawdziwsza pozostaje wersja, że na Polskę spadła rakieta ukraińska, która przeciąć miała lot rosyjskiej – to i tak za śmierć dwóch polskich obywateli odpowiada Władimir Putin, który wywołał wojnę napastniczą.

Właśnie ujawniono, że prezydent Andrzej Duda w dniu, kiedy rakieta spadła na Polskę, rozmawiał z osobą podającą się za prezydenta Francji Emmanuela Macrona. W roli głowy sojuszniczego mocarstwa wystąpił rosyjski troll a ściślej prankster. Po paru minutach prezydent połączenie przerwał, kiedy coś wzbudziło jego wątpliwości. Nie zmienia to faktu, że nie jest chroniony nawet na elementarnym poziomie kontaktów. Rodzime służby pozostają indolentne.

Stąd pomysł najprostszy: skoro James LaPorta potrafi informacje zdobywać, wyprzedzając innych i podawać je do wiadomości publicznej, nawet ryzykując posadę – trafia się znakomita okazja, gdy właśnie stracił tę ostatnią, zatrudnienia go przez państwo polskie w roli pi-arowca. Nieprawdy przecież nie napisał. Rakieta, ktokolwiek ją wystrzelił, z pewnością była rosyjska i to Putin odpowiada za jej ofiary.

Za to wśród sterników polityki informacyjnej – na całe cztery godziny zamrożonej gdy rakiety spadły i nie podano nawet pół informacji – przyda się osoba, potrafiąca wyciągać wnioski i naprowadzać na nie innych.

Pierwsze zadanie dla LaPorty już mamy: wytłumaczyć opinii publicznej, jak to się stało, że w tak gorącym dniu 15 listopada br. rosyjski prankster dodzwonił się do prezydenta Dudy i został z nim połączony. A przede wszystkim przekonać, że możemy czuć się bezpiecznie, bo w przyszłości podobne zdarzenia okażą się niemożliwe. Wielkie tu dostrzegam pole do popisu.   

Wszystkie barwy TVN

Nadaniem materiału atakującego Jana Pawła II za domniemane tolerowanie pedofilii bez udokumentowania zarzutów stacja TVN zmarnowała kapitał społeczny, jaki zyskała wcześniej na zatrzymanej wetem prezydenta Andrzeja Dudy próbie pozbawiania jej przez władze prawa do działania.Czytaj więcej ..

Jeden gol, punkty trzy

Wygrana z Albanią (1:0) cieszy tylko dlatego, że przedłuża nadzieje na awans do finałów Euro, nadwątlone po porażce z Czechami (1:3). Za to styl czyni trudnym do uwierzenia fakt, że poprzedniego selekcjonera Czesława Michniewicza odwołano ze stanowiska pod pretekstem, że reprezentacja gra brzydko.Czytaj więcej ..

Dobry sąsiad, redaktor z Dziennika TV

/../pozostawał Adam Bronikowski człowiekiem niezmiennie wysokiej kultury, klasy i ogłady, czego nie zmienia fakt, że przez lata jako prezenter i flagowy reporter Dziennika Telewizyjnego służył złej sprawie.Czytaj więcej ..

Zamienił stryjek … czyli dlaczego piłkarze źle grają

Kompromitująca porażka na początek eliminacji do Euro 1:3 z Czechami, stanowiącymi potęgę w hokeju na lodzie ale nie w futbolu, stanowi oczywisty efekt zwolnienia selekcjonera Czesława Michniewicza i zastąpienia go portugalskim trenerem Fernando Santosem, który z drużyną narodową sobie nie radzi.Czytaj więcej ..

© 2023 Copyright: Grupa Medialna Gruszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *