Korwin w Kielcach i jak zawsze w formie

Janusz Korwin-Mikke to postać znana nie tylko tym którzy interesują się polityką. Gdy windą zmierzaliśmy do mojego mieszkania na Podkarczówce w Kielcach, ta zatrzymała się na chwilę na jednym z pięter. Oczekujący spojrzał na Korwina i towarzyszące mu osoby i na chwilę zaniemówił, po czym lekko onieśmielonym głosem oznajmił: Janusz Korwin-Mikke.. – Kłaniam się panu, odparł grzecznie mój gość po czym winda pojechała dalej.

Promocja biografii Janusza Korwina-Mikke. Pierwszy z lewej Tomasz Cukiernik, współautor książki. Kielce, 4 grudnia 2023.

Korwin, wciąż prezes partii Nowa Nadzieja, części Konfederacji, nie przestaje skłaniać do myślenia, bulwersować, chwilami zachwycać w tym samym czasie. W rozmowie jest niezwykle przystępny, czasem rubaszny, a w chwilach przerwy w rozmowie podśpiewuje swoje ulubione piosenki. Zaskakuje, bo wbrew oczekiwaniom zaproszonych przeze mnie na spotkanie gości z lokalnej wspólnoty działaczy politycznych Kielc, polityka jest dla niego tylko czescią krajobrazu zmieniającej się Polski. Podczas dwugodzinnego spotkania, miałem nieodparte wrażenie, że ponad czterdzieści lat obecności Korwina na polskiej 

scenie politycznej, jest dla niego samego jakby drugą rolą, tłem wydarzeń których jesteśmy świadkami i zakrętów historii w których aktywnie uczestniczy. Być może to przywilej wieku i autorefleksja samego Korwina – podczas spotkania nawet nie rozmawialiśmy o polityce.

Lider Nowej Nadziei przyjechał na spotkanie, by jak sam powiedział, poznać się i porozmawiać. Wiem że za tym stwierdzeniem kryje się coś więcej. 

Z wypowiedzi o partii która założył, a która po wyborach pokazała mu czerwoną kartkę wynika, że przygoda z Nową Nadzieją nie ma jeszcze swojego epilogu, ale Korwin planuje już coś nowego. Instynkt polityczny podpowiada mi, że będzie to.. nowa partia.

Korwin jest postacią kontrowersyjną ale obdarzoną magnesem przyciągania ciekawych stylu i osobowości, czy choćby tych którzy czekają na jego kolejne kontrowersyjne poglądy. Ma wyraźny dystans swojego uczestnictwa w polityce, do zdarzeń i ludzi, interakcji z nimi czy sporów których jest częścią.

Jarosław Malik, Janusz Korwin-Mikke, Agnieszka Malik, Kielce, 4 grudnia 2023.

Lider partii Nowa Nadzieja która jest częścią Konfederacji, przyjechał do Kielc na spotkanie z publicznością miasta i promocję jego biografii, pióra Cezarego Zawalskiego i Tomasza Cukiernika. Książka ukazała się w czerwcu br. i została wydana m.in. pod patronatem tygodnika „Do Rzeczy”. Ale towarzyszący mu Roland Czerniawski i Piotr Sterkowski, który jest współwydawcą portalu www.gruszka.com zadbali o to, by Korwin odpowiedział na kilka pytań naszego portalu stąd jego wizyta w kameralnym zaciszu naszego mieszkania.

Janusz Korwin-Mikke i gospodyni spotkania Agnieszka Malik

Tomasz Cukiernik z którym rozmawiałem po spotkaniu w Kielcach opowiedział mi nieco o kulisach powstania biografii J.Korwina-Mikke, a rozmowę z autorem zamieścimy na portalu już wkrótce. W biografii Korwina-Mikke zaskakuje właściwie wszystko a wartość dodana książki Zawalskiego i Cukiernika polega takze na “odtajnieniu” Korwina i przedstawieniu go szerszej publiczności jako przystępnego, intelektualnie niezwykle sprawnego człowieka, chwilami przyjmującego wyzwania świata polityki jakby bohater biografii wychodził na chwilę do sklepu po mleko. Bez cienia rezerwy, raczej z widocznym lekceważeniem zdania gawiedzi w sferze jego poglądów.

Kilka momentów naszej rozmowy było zabawne ale najbardziej, moment oficjalnego rozpoczęcia rozmowy do kamery: Grupa Medialna Gruszka, niezależny portal dziennikarski. Witamy w Kielcach – rozpocząłem na powitanie. Czuję się powitany – odpowiedział mi Korwin…

W drodze powrotnej do Warszawy zatelefonowałem do Piotra Sterkowskiego który organizacją przybycia Korwina do Kielc pokierował. Ten odpowiedział mi wprost: Korwin był bardzo zadowolony z naszego spotkania i promocji jego biografii. Gaduła ale sympatyczny, tak ocenił twoje z nim spotkanie dla Gruszki – powiedział.

Prezentujemy rozmowę z prezesem partii Nowa Nadzieja – Januszem Korwin-Mikke.

Udostepnij na Facebook
Dodaj na Twitter
Granica absurdu

Nasze siły zbrojne znajdują się w głębokim, systemowym kryzysie i trzeba wreszcie o tym zacząć mówić. Jedna władza uważała że jest najmądrzejsza i wszystko robi najlepiej, a druga, jak to młodzież mówi “nie ogarnia tematu”.Czytaj więcej ..

Po złote runo .. do Brukseli

Jest szczególnie nikczemnym ze strony polityka przyjąć mandat do polskiego parlamentu z rąk elektoratu który go wybrał tylko po to, by kilka miesięcy później wyrzucić go na śmietnik i ubiegać się już o inny mandat, ten poza Polską. Czytaj więcej ..

Ptak kolorowy – Dłużewska

Jej dokonania to 36 scenariuszy filmowych, 31 wyreżyserowanych, 6 których była producentem, 2 filmy zablokowane przez telewizję. Kolorowy ptak odleciał, zostało wspomnienie, uczciwe i z dystansem. Także do własnych kolorów. Czytaj więcej ..

Pogoda dla posłusznych

O politycznych elitach kraju nie sposób mówić bez dystansu i lekceważenia skoro tak wielu jej przedstawicieli z intelektem ma niewiele wspólnego. Kto więc ma stać na straży interesów i wartości szeroko rozumianej wspólnoty? Czytaj więcej ..

Na peryferiach

Lamenty nad wypowiedzią twarzy Platformy jaką z pewnością jest Bartłomiej Sienkiewicz nie są najlepszym doradcą. “Peryferyjne” położenie naszego państwa jest oczywistą brednią. A “peryferyjny” w swoich poglądach i prowokacyjny w uprawianiu polityki, Sienkiewicz naraża na szwank swój elektorat.Czytaj więcej ..

© 2023 Copyright: Grupa Medialna Gruszka

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments